Muži pokračují v přípravě - nominace do Arizony


Po lednovém soustředění, které bylo rozděleno do pěti dnů a probíhalo v Praze (2xTempo), Brně (MBS, Hroši) a v Ostravě, a na kterém hráči absolvovali fyzické testy, tréninky pole, pálky i nadhozu, jsou pro hráče v příštích dnech připraveny další fitness testy.

Opět jsou rozděleny do tří měst a tří dnů - 15.2. Brno, 16.2. Ostrava, 20.2. Praha. Hráči již druhým rokem pracují podle posilovacích programů Joe Truesdala: „Dobře připravený program zaručí ochranu před zraněním. Hráči budou výbušní a lépe silově připravení.“ Realizační tým si od této přípravy slibuje lepší fyzickou připravenost hráčů, menší drobné zdravotní problémy, a hlavně konstantní výkon během náročných zápasů a celého trvání turnaje.

Během lednových soustředění měl Mike Griffin se všemi hráči osobní pohovory ohledně letošní náročné sezóny. Realizační tým pak diskutoval celý program včetně soustředění, přátelských zápasů apod.

První herní prověrkou mužské reprezentace bude Spring Training v Arizoně, kam tým odlétá 11.3. a vrací se 23.3.2019. Na místě odehraje 5 utkání proti univerzitním a profesionálním týmům z MiLB a absolvuje tréninkové jednotky zaměřené na pálení, chytání luftů, sbírání míčů po zemí a sehrání obranných situací.
„Hráči by měli během akce získat návyky, které budou dělat rutinním způsobem po celou sezónu.“ upřesnil Petr Baroch. Na místě nebude chybět zajištění v podobě fyzioterapeut, stále bude na programu posilovna a opět fyzické testy.

Mike Griffin má již na Spring Training uzavřenou nominaci: „Hráči, kteří se tentokrát nedostali do výběru se mohou na základě svých výkonů během sezóny dostat do nominace na ME i kvalifikaci na OH. Realizační tým bude sledovat všechny hráče, kteří jsou v širším výběru.“

SPRING TRAINING - ARIZONA 2019
Pitchers  
Bokaj Boris Arrows Ostrava
Chroust Radim Draci Brno
Duffek Tomáš Eagles Praha
Hlouch Lukáš Nuclears Třebíč
Minařík Marek Tempo Titans
Nebehführ Jan Draci Brno
Novák Jan Kotlářka Praha
Padyšák Daniel Kotlářka Praha
Satoria Ondřej Arrows Ostrava
Tomek Jan Regensburg
Vavruša Jiří Kotlářka Praha
Catchers  
Čech Petr Draci Brno
Vavruša Daniel Kotlářka Praha
Voják Jakub Skokani Olomouc
Infielders  
Červinka Martin Draci Brno
Chroust Přemek Draci Brno
Hajtmar Jakub Draci Brno
Juněc Tomáš Arrows Ostrava
Ondráček Jakub Hroši Brno
Schneider Martin Draci Brno
Zýma Petr Eagles Praha
Outfielders  
Dubový Arnošt Draci Brno
Hajtmar Adam Draci Brno
Hejma Matěj Eagles Praha
Malík Jakub Arrows Ostrava
Mužík Martin Sokol Hluboká
Coaching, staff  
Mike Griffin  
Corey Lee  
Petr Baroch  
Hynek Čapka  
Michal Müller  
Trot Nixon  
Lubomír Čuhel  
Joe Truesdale  
Jay Stott  
Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací