Reprezentace žáků na turnaji U13 (Eagles Cup 29.-31.3.)


Žákovská reprezentace zahájila jarní sezónu tradičně na turnaji mladších kadetů U13 v Eagles parku.  Dvacet pět hráčů bylo rozděleno do dvou týmů White a Navy a bojovalo o další nominaci. Tým Navy klopýtl již na začátku turnaje, kdy prohrál utkání s pražským Sabatem 1:2 a večer za umělého osvětlení nestačil na brněnské Hrochy, 0:8. V sobotním ranním zápase sice přehrál budoucího finalistu Klasik Frýdek-Místek 9:8, nicméně na postup do čtvrtfinále to nestačilo. V posledních dvou duelech si Navy poradili jak s Bleskem Jablonec 16:3, tak s Plzní 16:2.

Tým White naopak skupinu vyhrál. V pátek porazil Techniku Brno 7:1 a posléze přehrál berlínskou akademii 10:1. Poslední zápas ve skupině prohrál s Tempem Praha 2:8. Ve čtvrtfinále narazil na áčko Hrochů a dokázal postoupit dále, po výsledku 8:4. V nedělním ranním semifinále neuměli pálkaři najít recept na nadhozy loňského reprezentanta Adriána Mucka a prohráli 5:7. V souboji o třetí místo proti London Archers se nepodařilo smazat sedmibodové manko z úvodu zápasu. I přes závěrečný nápor prohráli White 4:7.

Turnaj byl dobrou prověrkou na začátek sezóny. Pálkaři mohli změřit síly s třináctiletými nadhazovači, kteří byli v reprezentaci minulý rok. Nadhazovači měli o něco jednodušší úlohu, neboť začínali za stavu 1–1. Čelit vyrostlým borcům ze starší kategorie je vždy výzva. Bez dobré kontroly a změny rytmu není šance uspět. Na MS není lehkých soupeřů a v jejich line-upu nenajdete slabá místa, kde byste si odpočinuli. Poctivý přístup k tréninku, plnit úkoly a dělat věci navíc je naprostý základ. Čekají nás čtyři měsíce nabité baseballem. Výkony by měly kulminovat právě v tom čtvrtém, kde nás čeká ME na domácí půdě v Třebíči. Následuje přípravný turnaj v Itálii proti loňským mistrům Evropy (nyní U13), italskému výběru U12, který hraje ve druhé skupině na MS. Do Itálie bereme také dvanáct hráčů loňského výběru (finalisty z Budapešti). Soupeři budou mít velkou kvalitu, nadhazovači házejí mezi 110 a 120 km/h a blíží se úrovni, která nás čeká na MS. Bude se hrát na větším hřišti (mety 23 m, nadhoz 15 m), tak jako na Tchaj-wanu. ME v Třebíči se hraje na malém hřišti (18 m, 14 m nadhoz) a samozřejmě bez vybíhání z met.

Další akcí reprezentačního týmu je turnaj v německém Paderbornu 4.-5. 5., kde poměříme síly s reprezentací Německa, republikovými výběry U13 a dvěma nizozemskými výběry.
Letos nás čeká opravdu „Těžkej Snack“ a pevně věříme, že se za měsíc posuneme opět dopředu.

Nominace na turnaj v Paderbornu 3.-5.5.
Cajz Michal Sokol Hluboká 
El Ghanam Kristýna Hroši Brno
Hasal Matyáš SaBaT Praha
Hedl Filip Olympia Blansko
Hluchý Nikolas Tempo Titans
Katz Jan SK Joudrs Praha
Kolev Kryštof Eagles Praha
Kubelka Jan Draci Brno
Martinčák Jonáš Arrows Ostrava
Martinek Kryštof Hroši Brno
Nedvěd  Filip Baseball Plzeň
Novák Jan Blesk Jablonec
Peroutka Pavel Třebíč Nuclears
Prejda Max SK Kotlářka Praha
Sobotka Daniel Hroši Brno
Takeda Matias Draci Brno
Tylich Tadeáš SK Joudrs Praha
Ventruba Vít Draci Brno
Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací