Širší výběr reprezentace U15 na turnaji SUMA PONY LEAGUE


Další dílek do skládačky jsme přidali tento víkend v Praze na Eagles, když jsme odehráli turnaj SUMA s výběrem do 15 let v kategorii U16.

Se dvěma zraněnými hráči, jednou trojicí v týmu Hrochů U14 a jednou trojicí v týmu Akademie A U14 jsme jako Repre U15 vstoupili do turnaje s  19 hráči. Některým hráčům mohlo být až o 16 měsíců víc než našim nejstarším hráčům.

Hned v prvním utkání ve čtvrtek jsme však narazili. Tým Litvy sice dělal spoustu chyb v obraně, ale to jsme zvládli také. K tomu se však projevila v koncovce zápasu silová převaha východoevropanů pod vedením otce litevského MLB nadhazovače Neverauskase. Proti tomu naši nadhazovači měli celý zápas problém s trefením zóny. Když se podařilo, míč odletěl do zadního pole. I tak jsme odehráli slušný výkon a prohra o jeden bod v tie-breaku neznamenalo nic, za co bychom se měli stydět…a to i když se jednalo o Litvu. Večer byl na programu jasný program – návštěva kina a filmu Avengers. I když jsme trošku porušili večerku, tým to posunulo správným směrem a druhý den na hřišti to bylo lepší.

Vyhráli jsme nad akademií Rakouska i Belgie, i když koncovky utkání stále nebyla naše parketa.

V sobotu ráno jsme fandili Rakousku, aby těsně vyhrála, což by pro nás znamenalo postup z druhé místa ve skupině. Rakušáci vyhráli o rozdíl. Poté jsme nastoupili proti holandskému Future Allstar výběru/akademii. V danou chvíli se jednalo o nejlepší dosavadní týmový výkon. Další tiebreak a nyní jsme z pozice hostů udrželi vedení a zaslouženě vyhráli. Prásk a najednou jsme na první místě. Situace, s kterou nikdo nepočítal. Tzn., hrajeme za 10 minut čtvrtfinále proti odpočaté Czech Academy. Prr, ani jsme se nenadechli a prohrávali jsme skoro o rozdíl. Na konci jsme korigovali aspoň pocitově na 1:8. Poučení do budoucna – štěstí přeje připraveným a my na výhru nad Holandskem a postup do ¼ finále nebyli připraveni a nakonec jsme další zápas dali budoucímu vítězi turnaje skoro zadarmo. Škoda ho.

Tato prohra znamenala jediné – třetí zápas v jednom dni a zase proti Holandsku. Tohle byl pro mě osobně hrdinský výkon turnaje. Dlouhý a studený den, večerní zápas, silný a starší soupeř. Klobouček dolů za naprosto 100% koncentraci, chtíč dalšího skalpu a boj do poslední autu.

V neděli jsme nakonec narazili na naše soupeře ze skupiny. Řekl bych, že všichni toho měli v neděli dost, ale ten kdo víc chtěl, vyhrával. Nám v zápase vybouchl startující nadhazovač, ale do zápasu jsme se ve třetí směně vrátili, zápas otočili, a náskok nakonec udrželi. Pokud bychom měli utkání natočené, věřím tomu, že v neděli jsme vypadali mnohem čerstvěji než ve čtvrtek. Je to jen v hlavě, teď to musíme nechat pochopit kluky a jsme na dobré cestě za kvalitním umístěním, spoustou krásných vzpomínek a radostí ze hry. Až Holandsko spojí čtyři týmy dohromady, bude to soupeř, na kterého jsme se nyní připravili.

Gratulace Czech Academy k celkovému vítězství v turnaji.

Nás čeká turnaj PG v Brně v květnu, ČBP v červnu v Ostravě a v červenci přesun do italského Nettuna, kde se představí ti nejlepší z nejlepších. Všichni hráči dostali úkol věnovat každý den min. 5 minut za 24 hodin baseballu také mimo hřiště. Každý ví, na čem pracovat a my hledáme těch 18 puzzlíků, které do sebe zapadnou.

Seznam 20 hráčů, kteří postupují na turnaj PERFECT GAME:

PŘÍJMENÍ A JMÉNO

TÝM

Anton Michal

Eagles Praha

Bubeník Matouš

Eagles Praha

Dokoupil Viktor

Hroši Brno

Doležal Matyáš

Hroši Brno

Hurta Lukáš

Arrows Ostrava

Chvátal David

Draci Brno

Kalčev Tadeáš

Sabat Praha

Lukavský Kryštof

Tempo Titans

Němčanský Matyáš

Hroši Brno

Nový Vít

Hroši Brno

O´Rourke Nicolas

Tempo Titans

Pokorný Michal

Hroši Brno

Pražák Albert

Eagles Praha

Vank Ondřej

Tempo Titans

Veleta Antonín

Sabat Praha

Votava Filip

Arrows Ostrava

Všetečka Šimon

Arrows Ostrava

Vyklický Šimon

Eagles Praha

Winkler Jakub

Draci Brno

Zelenka Martin

Tempo Titans


Realizační tým ČR U15

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací