Jihoafrická republika prvním známým účastníkem Kvalifikace o OH


Jihoafrická republika, podle očekávání, postoupila do Kvalifikace o Olympijské hry 2020, která se bude konat v září v Itálii (18.-22.9.). Je tak první účastníkem tohoto turnaje, ze kterého má pouze vítěz jistotu účasti na hrách v Tokiu. Dalších 5 týmů bude o start v Itálii bojovat na ME v Německu (7.-15.9.).

Jihoafrický tým zvítězil na Africkém šampionátu a do turnaje o OH vstoupí jako šestý nasazený. Baseball v Africe jde nahoru a očekává se, že se jeho vzestup projeví také v aktuálním žebříčku zemí WBSC. Prezident Riccardo Fraccari pogratuloval jihoafrickým hráčům i federaci: "Ukázali jste, že jste nejlepší na kontinentě. Blahopřeji celé africké baseballové komunitě. Váš postup pomůže rozšíření baseballu v Ghaně a Keni. Věříme v africký potenciál a budeme dále investovat do rozvoje našeho sportu v této části světa."
Kontinentálního afrického mistrovství se zúčastnilo 9 týmů, které byly rozděleny do tří zóny - Východ (Uganda, Tanzanie, Keňa), Západ (Burkina Faso, Nigerie, Tanzanie) a Jih (JAR, Zimbabwe, Lesotho). Jar porazila vysokými výsledkyZimbabwe (52:4), Burkinu Faso (16:1) a ve finále Ugandu (28:0). Její catcher Kyle Botha získal cenu MVP turnaje.

 

JAR je momentálně na 23. místě žebříčku WBSC a je jedinou africkou zemí, která je zde uvedena. Nicméně se očekává, že všechny národy, které se totoho turnaje zúčastnily, v něm budou v budoucnu zahrnuty. 

Zkušenosti s jihoafrickým baseballem mají čeští žáci a také hráči kategorie U23. Ti se s tímto soupeřem utkali na posledním MS v Kolumbii a podlehli mu 2:9. Žáci byli v roce 2017 na Tchaj-wanu úspěšnější, když vyhráli 10:0.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací