Kadetská reprezentace na turnaji PG v Brně


Turnaje Perfect Game, který do ČR přivedl David Winkler, se výběr 20 hráčů zúčastnil pod názvem Czech National Team. Letos se hrálo na Městském baseballovém stadionu a také ve sportovním areálu Hroch. V kategorii do 16 let se představilo 10 týmů, z toho pět mezinárodních a pět zástupců bylo z ČR. Bylo to trošku zklamání dle loňských slibů, ale pro nás to byla stále super příprava, protože nakonec byla umožněna účast i starších hráčů, takže kluci hráli i proti sedmnáctiletým.

Hned ve čtvrtek jsme odehráli zahřívací match se Slovenskem, které jsme jasně přehráli 22:4. Bohužel se během zápasu zranil Viktor Hluchý, který si obnovil „LL elbow“ a rovnou musel na operaci. Je to velká škoda, ale na druhou stranu velká výstraha pro všechny ostatní hráče. Už v tomto věku hráči o své tělo a v baseballu zejména ruku musí pečovat a v tomto věku je to zejména práce nás trenérů, abychom na hráče dohlédli. Odpoledne hráči prošli testováním do organizace PG – výsledky by měl být schopný poskytnout David Winkler.

V pátek ráno na Hroších jsme se utkali s baseballovou akademií Red, tedy s nejstarším českým výběrem. Výsledek 4:9 je odrazem pěti chyb v poli. Hned poté následovalo utkání proti Ukrajině. Ještě v poslední směně jsme byli na koni se sedmibodovým náskokem a kluci se už viděli na obědě. Zápas končí až je opravdu konec a Ukrajina zbraně nesložila. Chyby v poli a neschopnost reagovat na vzniklou situaci znamenali sedm doběhů hochů z východu a konec zápasu remízou.
Odpoledne nás navštívil týmový doktor, který s námi bude na ME a každého hráče individuálně vyšetřil. Bohužel pro nás přišlo zděšení, kdy u více než pětice hráčů byla diagnóza v podobě špatného stavu kloubů horních nebo spodních končetin. Klidový režim byl každému hráči přibližně vysvětlen.

V sobotu na nás čekal soupeř, kterého známe a vždy hraje kvalitní baseball – KMC Ambassadors. Do poslední směny jsme byli lepším týmem, ale koncovka zápasu nám zase nevychází, obdrželi jsme pět doběhů a smutnili z prohry 5:8. I s remízou s Ukrajinou jsme se udrželi na třetím místě ve skupině a v neděli nás čekal souboj o páté místo na turnaji a to s Litvou, která nám uštědřila porážku na Sumě. Čelili jsme dokonce stejnému nadhazovači jako před měsícem. Výkon byl skromný, ale bez mentálních výpadků. Výhra 8:5 nezní zrovna naší převahou, ale na obranu hráčů, kteří toho mají opravdu hodně za sebou v posledním měsíci, a věřím, že každý si dá nyní slíbený týden volna. Postupně jsme v turnaji získali tvář a týmové vystupování bylo každým dnem lepší.
Statistiky z turnaje zde

Po turnaji jsme se museli se dvěma hráči rozloučit a nyní máme konečnou osmnáctku.

Anton Michal Eagles Praha OF
Bubeník Matouš Eagles Praha C/P
Dokoupil Viktor Hroši Brno P/OF
Doležal Matyáš Hroši Brno P/2B
Hurta Lukáš Arrows Ostrava P/1B/OF
Chvátal David Draci Brno P/3B/OF
Kalčev Tadeáš Sabat Praha SS/P
Lukavský Kryštof Tempo Titans C
Němčanský Matyáš Hroši Brno P
Nový Vít Hroši Brno SS/P
O´Rourke Nicolas Tempo Titans P/OF
Pražák Albert Eagles Praha P/OF
Vank Ondřej Tempo Titans P
Veleta Antonín Sabat Praha P/3B/C
Votava Filip Arrows Ostrava P
Vyklický Šimon Eagles Praha P/1B
Winkler Jakub Draci Brno C/IF
Zelenka Martin Tempo Titans P/1B


Tu čeká v červnu sledování na ČBP U15 a účast na ČBP U18. V červenci už máme namířeno do italského Nettuna, kde budeme hrát sérii přípravných zápasů a poté samotné ME.

Moc díky všem hráčům i rodičům za dosavadní podporu a jedeme dál. Díky patří také organizátorům turnaje – klubům Draci Brno a Hroši Brno, a samozřejmě zmíněnému Davidovi Winklerovi.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací