Žákovská reprezentace před ME v Třebíči


Mistrovství Evropy na domácí půdě v Třebíči se blíží. Přípravný program reprezentace začíná hned po vysvědčení. V pátek 28.6. v 18.00 přivítáme v prvním přátelském zápase reprezentaci Německa. Druhé a třetí utkání série je na programu hned v sobotu v 10.00 a ve 14.00. Dalším týmem, který dorazí na Vysočinu s předstihem je Francie. Český tým poměří síly se soupeřem z druhé skupiny v neděli v 10.00 a ve 12.00. V pondělí jsou naplánované  tréninky. Prvním soupeřem našeho týmu budou Maďaři. Tým, který si na loňském šampionátu v Budapešti dokázal vybojovat účast v letošní osmičlenné skupině A. Vzájemný souboj jsme loni zvládli a zvítězili 11:0. Je však nutno dodat, že to byl poslední zápas ve skupině, kde již o nic nešlo a Maďaři měli vyházené nejlepší nadhazovače. Úvodní zápas šampionátu má vždy specifické kouzlo a ukáže se, zdali naši reprezentanti dokáží udržet nervy na uzdě před bouřlivou domácí kulisou. Dalším soupeřem budou Němci. 

Poslední zastávkou žákovské reprezentace před domácím mistrovstvím byl turnaj Perfect game v Brně. Odehráli jsme pět zápasů ve čtyřech dnech takže se pomalu, ale jistě připravujeme na zápasový maraton ME a MS.
První den jsme hráli s Technikou Brno, která nepodala vůbec špatný výkon, ale tvrdé odpaly a skvělý nadhoz nám v poklidném tempu zařídil výhru 18:0. Den tím pro nás zdaleka neskončil. Pokračovali jsme v programu tréninkem situací, pickoffy, rundowny a dolaďovali jsme souhru infieldu s outfieldem.
Druhý den jsme dostali v rozpisu nejnáročnější možnou variantu. Dva zápasy, poté testy a to všechno pod pražícím sluncem s (oproti Taiwanu) příjemnými 35 stupni. První zápas proti Czech Academy orange. V tomto zápase jsme se trápili, protože hráčům chyběla chuť a dravost. Vítězíme 10:4 a po vysvětlení požadavků a povinností jdeme do druhého zápasu bez přestávky. Ukrajina měla v týmu několik reprezentantů z minulého roku z ME v Maďarsku a bylo to poznat. Rány do zadního pole poprvé vyzkoušeli jestli naše souhra funguje i v zápase nikoliv pouze na tréninku. Po mnohem lepším výkonu zaslouženě vítězíme 12:3. Hráči se po obědě okamžitě přesouvají na testy, kde předvádí své dovednosti.
Třetí den byl v znamení tréninku. Brzký výběh ve Wilsonově parku, převýšení více než 200 metrů, běh, překážky a parkour. Následoval přesun na zápas proti Ambasadors. Soupeř nás ničím nepřekvapil a v klidu ho porážíme 13:0. Odpoledne dlouhý a důkladný trénink. Znovu pilujeme souhru celého pole, dlouhé odpaly do zadního pole, situace 1-3, komunikaci v poli a na závěr šestisměnový vzájemný zápas.
Čtvrtý (poslední) den jsme měli podobný program jako den předcházející. Hned po probuzení výběh a protažení, poté přesun na finálový zápas. Čekal nás soupeř poskládaný z loňských reprezentantů Czech Academy green. Tento zápas rozhodla hned první směna, ve které jsme inkasovali 10 doběhů. Soupeř byl natolik silný a zkušený, že si dokázal zápas pohlídat a dokonce neinkasovat. Zápas skončil 0:12.

Tímto turnajem byla pro nás pomalu ukončena příprava před ME a čekají nás už jen přátelské zápasy s německým národním týmem v místě konání ME. Nadhazovačům byly poslány instrukce k dalšímu zdokonalování. Všichni hráči se museli připojit do aplikace STRAVA, do které poctivě ukládají své běžecké tréninky navíc. Hráči během turnaje dostali několik tipů na dobré protahovací cviky. Vše nabírá tempo na akce, které všichni vyhlížíme.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací