Putovní FirstCup letos zůstává v dějišti turnaje u Hrochů Brno

Robert Vávra, 25.06. 2019 Turnaje

Třetí ročník největšího turnaje ve zjednodušeném baseballu pro děti do osmi let „First Cup“ o víkendu pořádně prověřil týmy i pořadatele. Do brněnského areálu Hroch se sjelo šestnáct nejlepších družstev, která si vybojovala účast v kvalifikačních turnajích pěti regionů. Během pátku a soboty se odehrálo 26 zápasů v základních skupinách a všichni absolvovali dovednostní soutěže Masters.

V rámci FirstCupu se dovednostní soutěže nezapočítávají do celkových výsledků a účastní se jich všech 12 hráčů týmu. Odpal do dálky vyhrál Dominik Štěpánek z Olympie Blansko výkonem 36,7 m, nejrychlejší homerunový běh předvedl Robin Friedmann z Techniky Brno a elektrickou koloběžku za nejdelší hod vybojoval Robin Míka z Kotlářky Praha výkonem 35,55 m. V týmovém hodnocení patří 1. místo Hrochům Brno (2599,8 bodů), 2. místo Drakům Brno (2492,4 bodů) a 3. příčka Eagles Praha (2312,6 bodů). Kompletní výsledky s jednotlivými výkony najdete na: https://supercup.baseball.cz/cz/firstcup/masters/

Nedělní play-off zdramatizovalo počasí. Během noci a rána v Brně vydatně pršelo a déšť pořádně prověřil schopnosti pořadatelů, kteří ale vše zvládli na výbornou a děti mohly absolvovat další porci kvalitních zápasů. Časovou ztrátu pak kompenzoval nový rozpis, do kterého se postupně zapojila všechna čtyři hřiště. Od semifinálových bojů v turnaji poprvé nahradil stativ živý front tos nadhoz vlastního trenéra. Finále a závěrečná utkání o konečné umístění se navíc hrála bez časového omezení a limitovaný nebyl ani počet doběhů v poslední směně, což dodalo zápasům patřičný náboj a týmy mohly bojovat o vítězství až do posledního autu.

Vítězem turnaje se stal tým Hrochů Brno, keří porazili ve finále Eagles Praha 1:0. Třetí jsou Draci Brno. Ti porazili v souboji o bronz loňského vítěze Olympii Blansko.
Nejlepším pálkařem turnaje se stal Dominik štěpánek z Olympie Blansko, který odpálil celkem 16 odpalů a má BA 0,800.
Pro nejvíce bodů doběhl Josef Kroutil z Draků a to celkem 13.
MVP turnaje je Tadeáš Edmár.
Homerun Derby trenérů vyhrál loni druhý Jan Černecký z Eagles, který ve finálovém katu porazil Pavla Míku z Kotlářky až v druhém rozstřelu.
Ambasadorem turnaje, který rozdal nejvíce podpisů, byl reprezentant Jakub Malík z Arrows Ostrava.
Nejmladším účastníkem byl těsně Antonín Hodoši z Arrows Ostrava.
Nejlepší hráč s číslem 13 Jan Černecký z Eagles získal cenu Pavla Chadima. Nejlepším hráčem s číslem 14 byl vyhlášen a cenu Tomáše Ovesného dostal Jakub Sedlák z Draků.
Cenu Fairplay dostal František Přibyl z Tempa Praha, který opravil chybný výrok rozhodčího v neprospěch svého týmu, přestože zápas byl vyrovnaný a jeho tým nakonec prohrál.

Medaile v Brně získali, jak je dobrou tradicí, opět úplně všichni hráči. First Cup ale není jen o zápasech a dovednostních soutěžích. Patří k němu i bohatý doprovodný program. Letos si mohli účastníci užít mimo jiné i Star Game národního týmu a Draků Brno. V průběhu turnaje pak byla v prostorách klubovny areálu Hroch vyvěšena první Deska cti se zaznamenanými oceněními z loňského ročníku. Slavnostního aktu byl přítomen poslanec PS Parlamentu ČR a velký podporovatel českého baseballu MUDr. Jiří Ventruba, CSc.

Kompletní přehled výsledků získáte na https://supercup.baseball.cz/cz/firstcup/schedule/

Spoustu fotografií pak najdete na facebookové stránce turnaje First Cup https://www.facebook.com/firstcupczech/ , kde bude opět také probíhat fotosoutěž O nejemotivnější fotografii turnaje FirstCup2019. Pokud máte zajímavý snímek, pošlete jej nejpozději do 30.6.2019 na e-mail: firstcup@email.cz Ty nejzajímavější snímky pak pořadatelé zveřejní na FB stránce turnaje a vy svými hlasy určíte vítěze.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací