Soutěž v hodu do dálky s Oilers Hodonín

Martin Fiala, 13.07. 2019 Aktuality

V rámci XX. ročníku Sportovních her města Hodonín uspořádal náš klub turnaj pro žáky 1. a 2. tříd v Bee-Ballu, zjednodušeném baseballu. V horkém letním dni se jej dnes (25.6.) zúčastnilo hned osm týmů ze třech hodonínských základních škol. Pro drtivou většinu dětí šlo o vůbec první kontakt s baseballem, přesto je hra hned od prvních okamžiků chytla a při přebírání cen byli všichni nadšení a společně s učitelkami se dožadovali uspořádání obdobného podzimního turnaje.

Po odehrání základních skupin, kdy se každý tým představil ve 3 zápasech, jsme se vzhledem k extrémním teplotám a zdraví hráčů rozhodli turnaj předčasně vyhodnotit a o konečné umístění nehrát. Cílem celé akce nebyly výsledky, ale zážitek ze hry jako takové, což se povedlo dokonale. Krásný velký pohár si tak za předvedené výkony domů odnášeli žáci z každé hodonínské školy! Nadšení z pohybu a dlouhých odpalů neznalo mezí a to i díky regionální RoadShow, kterou se nám podařilo od ČBA zapůjčit. Děkujeme!

Stejně jako v minulém roce byla součástí Sportovních her také soutěž v hodu do dálky. Krom hodonínských škol se zapojili i žáci ze ZŠ a MŠ Lužice a ZŠ Mikulčice, kteří soutěžili na jiném místě – u rybníku Lužák. Dohromady se tak soutěže zúčastnilo více než sedm desítek dětí narozených zejména v letech 2010-2012. Tři nejlepší z každé školy si domů odnesli dárečky v barvách našeho klubu a také náborový letáček. Až si v září budou vybírat sport, kterému se budou věnovat, věřme, že vyhraje baseball.

Další akcí promující pálkovací hry v našem regionu bude Slowpitchový turnaj pro veřejnost, který pořádáme v pátek 28.6., coby neformální rozloučení s jarní částí mládežnické sezóny. Hřiště při ZŠ Vančurova, které postupně zvětšujeme a budujeme, pak rozhodně nebude prázdné ani o prázdninách, kdy proběhnou hned dva běhy baseballového příměstského tábora!

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací