Žáci absolvovali poslední přípravu před MS


Česká žákovská reprezentace absolvovala v Itálii poslední přípravu před blížícím se MS na Tchaj-wanu, kde ji čeká pět utkání v těžké skupině a také obhajoba 8.místa z roku 2017.

Tým Filipa Procházky odehrál na přípravném miniturnaji celkem 7 utkání. Kromě repre U12 zde byli také čeští hráči U13, tedy loňští stříbrní z ME v Budapešti. Itálie dala rovněž dohromady dva výběry, aktuální držitele zlatých medailí z Třebíče a účastníky MS a také loňský mistrovský výběr.

„Setkalo se zde to nejlepší z Evropy za poslední dva roky“, okomentoval účastníky přípravy Filip Procházka. „Organizátoři nám vyšli ve všem vstříc. Hrálo se na hřišti odpovídajícím rozměrům na MS a rovněž s pravidly na tomto turnaji, tedy metová vzdálenost 22,8m, homerun na středu 82m, vybíhání z met, hraní pick-offů, apod.,“ doplnil hlavní trenér a pokračoval „velký důraz se kladl také na balky, se kterými měli hráči dost problémy, a nám to hodně pomohlo v přípravě na MS. Vše bylo perfektní a chtěl bych organizátorům moc poděkovat.“

Výsledky:
U12 – ITA U12 5:6, 3:9
U12 – ITA U13 2:12, 5:15
U12 – U13 10:2, 2:7
U13 – ITA U12 7:5, 14.4
U13 – ITA U13 7:8, 1:6

Česká U13 pak podlehla ve finále Itálii U13 4:7, U12 pak zakončila turnaj výhrou nad úřadujícím evropských šampionátem U12 11:5. „Hráči si výhrou v posledním zápase zvedli pořádně sebevědomí, bylo to v součtu všech utkání s tímto soupeřem první vítězství. Všichni jsou zdraví a zvládli náročný program 7 utkání ve 4 dnech.“ Pochvaloval si Filip Procházka závěr turnaje a zdravotní stav svých svěřenců.

Tým odlétá do dějiště MS žáků v neděli 21.7. ve 13:00 hod. V místě konání turnaje pak sehraje přípravná přátelská utkání s Austrálií a některým z domácích týmů. Ve čtvrtek 26.7. už naše nejmladší reprezentanty čeká ostrý začátek proti Japonsku, tedy 4. z posledního MS v roce 2017.

„Závěrečná příprava se vydařila, všichni se rozpálili, věnovali jsme se i větší agresivitě na pálce a zopakovali si věci potřebné pro tuto baseballovou žákovskou úroveň. Na turnaj se moc těšíme,“ uzavřel hodnocení italského soustředění Filip Procházka.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací