MS U12 klidná výhra s Fiji


Druhý den jsme narazili na Fiji, divokou kartu mistrovství, které první zápas vysoko prohrálo s Jižní Afrikou. Začátek zápasu byl časný jako první den, ale jako hosté jsme měli trochu pozdější odjezd. Hráli jsme na druhém nově vybudovaném hřišti, které svou kvalitou snad i trochu předčilo hlavní areál.

Chtěli jsme vyhrát náš první zápas a nikoho jsme nešetřili. Bohužel první pálka byla natolik nervózní, že první tři pálkaři jsou out po zhruba 5 nadhozech soupeře. Důvěru na nadhoz dostal ostravský Jonáš Martinčák, který zaházel solidně a drží první směnu Fiji bez odpalu. Ve druhé směně začínáme pálit. Odpaly spojené s chybami soupeře znamenají 11 bodů a poklidný zbytek utkání. Jonáše Martinčáka střídal Nicolas Hluchý, který pokračoval v nastavené laťce a zápas v poklidu doházel.

Ve třetí pálce dobíháme pro dalších 19 bodů, dohromady tedy pro 30 bodů proti jednomu bodu Fiji.

Neboť máme zkušenosti se zápasy, kdy končíme na straně poražených vysokým rozdílem, snažíme se poslední směnu soupeři ulehčit sebeobětovacími ulívkami, což se až na jednu příliš agresivní ulívku podařilo.

Na jednu stranu jsme rádi, že máme první výhru na turnaji, a že jsme nabrali pálkařské sebevědomí, na druhou stranu jsme se opět nevyhnuli několika zbytečným chybám. Fiji se prezentuje jako sympatický a skromný tým, který zřejmě doposud nenabral moc herních zkušeností.

Zítra nás čeká v 14:00 našeho času, tedy v 8:00 českého času utkání proti Jihoafrické republice, která má na svém kontě stejně jako my jednu výhru (s Fiji 28:2) a jednu porážk (s Tchaj-wanem 0:19).

Double Check Czech

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací