MS U12 další vítězství, tentokrát s JAR


Po prohře s Japonskem a výhře proti Fiji jsme se utkali s reprezentací Jižní Afriky. Začátek zápasu byl bohužel kvůli dešti posunut zhruba o hodinu a půl.

Jako hosté jsme začali na pálce a hned v první směně se ujali vedení 1:0. Nadhazovat začal Matyáš Hasal, který předvedl solidní výkon a první dvě směny nedovolil soupeři skórovat. Ve druhém útoku jsme doběhli pro dva body. Je ovšem třeba dodat, že prvního pálkaře a posledního pálkaře dělila cca hodina, kdy byla hra pro déšť znovu přerušena. Během přerušení se hráči snažili zůstat v pohybu a pobavit věrné fanoušky. Zájemci si mohou přenos ze zápasu, včetně tanečních kreací, pustit na youtube kanálu WBSC.

Třetí útok jsme využili střídání jihoafrického nadhozu a připisujeme si dalších 6 bodů, stav zápasu je 9:0. Za zmínku rozhodně stojí dvoubodový homerun Týny El Ghannam. V dohrávce si soupeři připsali svůj první bod zápasu a snižují na rozdíl osmi bodů.

Obdržený bod jsme stáhli hned v následující pálce ve čtvrté směně, a opět odskočili na rozdíl devíti bodů. Do dohrávky čtvrté směny už jsme nastoupili s Víťou Ventrubou na kopci. Tomu bohužel dnešní zápas nevyšel a museli jsme střídat ještě v průběhu směny za Dana Sobotku. Jihoafričané využili našich nepřesných nadhozů a dobíhají pro 3 body, stav zápasu tedy snížili na 4:10.

V pátém útoku jsme navýšili stav zápasu na střídající nadhazovače soupeře o dalších 11 bodů na stav 21:4. Dohrávku zápasu relativně v poklidu dohazuje Dan Sobotka a my si připisujeme druhou výhru na mistrovství. 

Jsme rádi, že jsme i přes nepřízeň počasí zápas zvládli. Zítra nás čeká večerní zápas proti domácímu Taiwanu. Budeme se snažit být důstojným soupeřem a s favoritem držet co nejdéle krok.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací