ME U23 Češi budou bojovat o medaile


Češi na ME do 23 let zdolali v posledním utkání skupiny B Belgii 10:1 a zajistili si tak do semifinále z prvního místa.
Belgie držela s našim týmem krok jen v začátku utkání, kdy se ve druhé směně dokonce po sérii odpalů dostala do ve dení 1:0. Naši hráči, ale vzápěti odpověděli díky opalu Martina Červinky. Když pak belgičtí trenéři stáhli ze hry startujícího nadhazovače Voetse, byl na hřišti už pouze jeden tým.
Klíčem k vítězství byla čtvrtá směna, kdy Češi zaznamenali hned šest bodů! Z toho čtyři po homerunech Martina Zelenky a Radima Novotného. Potom už měli duel pevně ve své režii.

„Soupeř na nás docela vlétl, dokonce skóroval první, ale my jsme trpělivostí a zkušenostmi dávali bod za bodem a výsledek hovoří za vše,“ zhodnotil duel vnější polař Radim Novotný, jenž si připsal hned tři doběhy!

Na kopci odházel bez jednoho outu šest směn takřka bezchybný Lukáš Ercoli. A dominantní byl i closer Vojtěch Bužga, který strikeoutem vyprovodil hned čtyři z pěti pálkařů, proti nimž se postavil.

„Házelo se mi skvěle! Míč jsem měl pod kontrolou a nadhozy většinou létaly tam, kam jsem chtěl,“ liboval si Ercoli. Všihni hráči už se těší na svého semifinálového soupeře z Francie. „Musíme se soustředit a hrát svůj baseball. Budou rozhodovat maličkosti jako baserunnig, hity, ulejvky. Jakmile se někdo dostane na metu, musíme se pokusit stáhnout domů,“ nastínil dnešní vítězný nadhazovač, co by mělo vést k vítězství.

Boj o vysněné finále začíná v sobotu od 20:10 hod., hraje se v Eagles Parku a opět před kamerami České televize.

Přijďte všichni naše reprezentanty podpořit v boji o finále a tím i o postup na MS v roce 2020.

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací