Jsme Mistři Evropy U23


Český tým porazil na ME U23 ve finálovém utkání Německo 4:1 a získal vysněný titul. Češi v turnaji ani jednou neprohráli a končí ho se zápasovou bilancí 5-0.

Starter Lukáš Hlouch si v prvních třech směnách připsal čtyři strikeouty a soupeři povolil jen dva hity. Z toho jeden homerun Amona. Český tým předvedl před zaplněnými tribunami koncentrovaný a zkušený výkon. „Od začátku jsme na ně šlápli,“ popisoval Vladimír Chlup.

Na výkon českého startéra navázali také Ondřej Furko s Danielem Padyšákem. Ten zápas v poslední směně dominantně zavřel. „Dan za námi sám přišel, že jestli bude třeba, tak je připraven do toho jít. Už proti Francii v semifinále si o takovou roli řekl,“ připomněl Chlup sobotní drama v koncovce duelu proti Francii.

Češi odpálili šest dobrých odpalů, Němci pouze tři. O čtyři z našich se postarali Filip Smola a Martin Zelenka (oba po dvou), jenž si připsal také dva stažené body a skvělé zákroky v obraně a stal se hvězdou posledního utkání! „Během turnaje strašně vyrostl,“ pochválil ho trenér. Češi se mohli na turnaji pochlubit dobrou pálkou, což doložilo také individuální ocenění Nejlepšího pálkaře celého ME pro Filipa Smolu. „Celkově byl útok famózní. Od každého pálkaře hrozilo nebezpečí. Na turnaji jsme dali osm homerunů od sedmi různých hráčů. To je unikum,“ vyprávěl spokojeně trenér.

O poslední mistrovský out se skvělým zákrokem a efektní příhrou na první metu postarala spojka Vojtěch Menšík. „To jen dokázalo, jak jsme se dokázali zvednout v obraně. V tom byl největší rozdíl oproti předchozím letům. Defenziva byla docela perfektní,“ pokračoval spokojený Vladimír Chlup.

Dnešní relief Ondřej Furko se rozplýval: „Byl to nejlepší turnaj, na kterém jsem kdy byl. Co se týče týmu, jak jsme se povzbuzovali, i fanoušků, jak nás podporovali. Hráli jsme stále stejný baseball, bylo jedno jaký proti nám stál soupeř. Kluci tam přišli a prostě pálili, nadhazovači tam šli s tím, že to jdou ukončit a teď toho pálkaře dostaneme. A to je hlavní důvod proč jste to vyhráli my. Prostě jsme to opravdu chtěli.“ 

Baseballisté oslavili triumf tradičně; při hymně vítězů We Are The Champions od skupiny Queen. „Je to strašně velká satisfakce za mistrovství Evropy před dvěma lety, kdy nám titul proti Holandsku proklouzl mezi prsty v desáté směně finálového zápasu,“ dodal Vladimír Chlup.

Vedle Filipa Smoly, slavili český tým také individuální ocenění pro Martina Mužíka, který se stal MVP celého šampionátu.

 

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací