Češi zářili na Světově sérii Colt World Series v USA


Po několika letech se podařilo České basebalové akademii probojovat na Světovou sérii do USA. Cesta to však nebyla jednoduchá. Nejdříve si kluci museli vybojovat postup na evropské kvalifikaci, která se koná pravidelně každý rok v Praze na Eagleas. Po nádherném finále s Holandskem jsme stali postupujícím týmem do Colt World Series, který se konal  Marion, Illinois.

Vzhledem k tomu, že turnaj se konal teprve druhý rok na novém místě, oproti minulým ročníkům, byla to tak i trochu pro nás trenéry výzva. Na turnaj do USA nakonec vyrazilo 13 hráčů a 3 trenéři. Byli jsme nejmenší skupina ze všech, ale o to větší chuť měli kluci se s tím porvat. Program turnaje byl poměrně náročný, ve čtvrtek 1.srpna jsme odlétali ráno z Prahy přes Amsterdam do Atlanty, pak následně do St. Louis a odtud autobusem přímo do dějiště konání na večerní  technický meeting. Druhý den jsme odpoledne naskočili do prvního zápasu proti Mischingen, který jsme poměrně hladce porazili v 5. směně 10:0. Pro některé týmy jsme byly docela nečekaným překvapením a v sobotu nás čekala první větší výzva – Japonsko.

Se soupeřem jsme od začátku byli ti, kteří udávali tempo hry. V dohrávce 7. směny jsme vedli těsně 5:4 a Japonci se museli nakonec přiklonit k variantě obranných ulívek, které jim nakonec zápas vyhrály. Ano, zní to neuvěřitelně, ale i na světové serií rozhodují ulívky. Večer po zápase proběhl poměrně dlouhý meeting se všemi hráči a druhý den jsme šli s čistou hlavou proti Mexiku. Každý z nás měl jednu prohru a další v pořadí by znamenala konec v turnaji. Od prvního nadhozu jsme šli do zápasu s jasným cílem a především s pokorou k samotné hře a soupeři. Všech 7 směn jsme odehráli precizně, a určitě stojí za to vyzdvihnout pár momentů – zahráli jsme celkem 4x double play, fantastický zákrok Michala Kovaly v pravém zadním poli zároveň s outem na 1B při vracejícím se běžci a complete game Borise Večerky, který celou dobu držel Mexiko na jednom bodu. Celkový počet nadhozů za 7 směn je rovných  95!

Další den nás čekalo opět díky pavouku nám známé Japonsko.  Oba dva týmy se už dobře znaly a k přípravě přistoupily poctivě. V tomto zápase se však projevilo, že jsme vyrazili v menším počtu, kombinace únavy a pár zranění vedla k tomu, že jsme museli pozměnit obranu a toho Japonci využili. Prohráváme s nimi však čestně a to 0:5. Na turnaji tak končíme a dostáváme na památku medaile a s turnajem se loučíme s celkovou bilancí 2 vítězství a 2 prohry.

Nemusíme být však smutní, od trenérů ostatních týmů dostáváme uznání a respekt a těší se, že příště přijedeme určitě znovu :) Přikyvujeme, že velmi rádi, ale nejdříve se musíme kvalifikovat v Praze….. . 

Poděkování patří České baseballové asociaci za příspěvek na výjezd a Baseballové akademii za podporu s vybavením. 
Velké poděkování patří i rodičům za podporu při výjezdů hráčů, fandění, příspěvky na facebooku a krásné fotky od Honzy Bauera, které jsou ke stažení ve FB skupině: Czech Academy 2019 Colt World Series

Trenérský realizační tým: HC – Milan Prokop, asistenti – Ondřej Konvalinka a Martin Vlach
Hráči:
David Bauer, Boris Večerka, Matej Vlach, Michal Kovala, Dominik Polgár, Milan Prokop, Vojta Kupský, Jan Uhlíř, Tadeáš Zavadil, Ondra Koukal, Ondra Filip, Adam Prudil, Martin Jiránek

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací