Kdo je kdo v českém týmu na ME


Tisková konference s Mikem Griffinem, Matějem Hejmou a Martinem Červinkou odtajnila závěrečnou nominaci na blížící se ME v Německu. V týmu je 24 hráčů, z toho 11 nadhazovačů, 9 hráčů Draků Brno, 2 hráči působící v zahraničí a 6 aktuálních mistrů Evropy U23

Nadhazovači
Boris Bokaj #42, Arrows Ostrava
Nadhazovač dvojnásobného mistra ČR patří k nejlepším nadhazovačům Extraligy a také nejzkušenějším hráčům ve výběru. Hrál v Německu a Itálii, má na svém kontě individuální ceny za nejlepšího nadhazovače naší soutěže, a také mistrovské tituly z Německa. Milovník kávy a italské kuchyně startoval za reprezentaci už v roce 2008 a byl od tédoby na všech důležitých turnajích.

Tomáš Duffek #7, Eagles Praha
Levoruký nadhazovač oslaví na turnaji své 30.narozeniny. V reprezentaci startoval na posledních dvou ME, se svým mateřským oddílem byl letos ve finále Extraligy. Mezi jeho vzory patří Derek Jetter, má rád Harryho Pottera a baseball je jeho koníček.

Ondřej Furko #21, Draci Brno
Mladý nadhazovač z Draků Brno, aktuální Mistr Evropy U23, prošel všemi mládežnickými reprezentacemi a v té seniorské se představil poprvé v roce 2018 na turnaji Super6. K baseballu ho přivedl děda a mezi jeho koníčky patří počítačové hry a jízda na kole.

Lukáš Hlouch #30, Nuclears Třebíč
Další aktuální Mistr Evropy v kádru, objev roku 2018, kdy v jednom roce startoval na ME U18 a na Super6. V prosinci mu bude teprve 19 let a patří k velkým nadějím českého baseballu. Je odchovancem Nuclears Třebíč, ale v závěru této extraligové sezóny hostoval v dresu Draků Brno. Jeho oblíbeným týmem v MLB jsou Boston Red Sox a hráčem pak Mookie Betts.

Radim Chroust #11, Draci Brno
Další zkušený a vysoce hodnocený pravoruký nadhazovač, vyhlášený jako nejlepší nadhazovač základní části v roce 2018. Rovněž startoval v reprezentaci již v roce 2008 a absolvoval poslední velké turnaje. Ve svém povolání pracuje jako porodník, a proto mezi jeho oblíbené knihy patří Moderní Porodnictví od Mudr. Roztočila.

Marek Minařík #15, Tempo Praha
Odchovanec lounského baseballu hostuje poslední dvě sezóny v extraligovém Tempu, předtím hrál za Kotlářku, se kterou získal mistrovský titul. Kromě nadhozu se mu poslední dvě sezóny dařilo také na pálce, kde patřil ve svém týmu k těm nejlepším. Byl draftován Philadelphii Phillies. Patří k nejvyšším hráčům v Extralize – měří 201 cm. Miluje všechny sporty, při kterých si nejlépe odpočine.

Petr Minařík #46, Draci Brno
Jeden z nejzkušenějších hráčů tohoto výběru, který reprezentuje již od roku 2003 a byl nedílnou součástí všech výběrů na předchozích velkých akcích. Měl zatím z hráčů k OH nejblíže - v roce 2003 skončili Češi těsně za postupoující dvojicí. Začínal v klubu Sparks Mladé Buky, s Draky Brno získal 13 titulů. Jeho oblíbenými herci jsou Oldřich Kaiser a Arnold Schwarzenegger, odpočívá u zahraničení a pěstuje chilli.

Jan Novák #24, Kotlářka Praha
Odchovanec Kotlářky Praha si vyzkoušel baseball také v USA, kde byl draftován klubem Baltiomore Orioles. Přes své mládí (25 let) startoval už na Kvalifikaci World Baseball Classic v roce 2012 a od té doby nechyběl v reprezentaci mužů ani repre U23. Jeho oblíbeným sportovcem je Bruce Irons a poslouchá rap.

Daniel Padyšák #17, Kotlářka Praha
Další odchovanec Kotlářky, který prošel všemi mládežnickými reprezentacemi a je také aktuálním Mistrem Evropy U23. Další sezónu se chystá studovat a hrát baseball v USA. Patří, společně s Lukášem Hlouchem k nastupujíc nadhazovačské generaci. Jeho oblíbeným filmem je Pulp Fiction, před zápasem poslouchá rap.

Ondřej Satoria #35, Arrows Ostrava
Účastník snad nejvíce reprezentačních turnajů v kategorii U21/U23 slavil začátkem července zlato na domácím ME. V domovském oddíle letos odházel přes 100 směn. Začínal v nyní již zaniklém klubu Katalpa Ostrava. V MLB fandí Cleveland Indians a jeho oblíbeným hráčem je Francisco Lindor.

Jan Tomek #10, Buchbinder Legionäre (GER)
Jediný nadhazovač, který poslední roky působí v zahraničí. Hrál v Nizozemsko u a poslední dva roky působí v německé bundeslize. Začínal v Klasiku Frýdek-Místek a v české Extralize hrál za ostravské Arrows. Má rád špenát a whiskey a před zápasem k snídani vajíčka.

Chytači:
Petr Čech #37, Draci Brno
Začínal v Arrows Ostrava, ale nyní válčí za brněnské Draky. Hrál v Německu a také v USA, byl oceněn jako nejlepší polař základní části Extraligy v roce 2018. Kromě pozice catchera hraje rovněž první metu. Má ve sbírce mistrovské tituly ze tří zemí – Německa, Polska a Česka. Sbírá figurky slonů a na pustý ostrov by si vzal motorový člun, naftu a sluneční brýle.

Martin Červenka #55, Baltimore Orioles
Hráč, který má zatím nejblíže do MLB. Posledn sezóny bojuje o místo v nejlepší baseballové soutěži, momentálně v klubu Baltimore Orioles, kde letos startoval v soutěži AAA. V reprezentační dresu startoval naposledy na ME 2016 a ve stejném roce také na Kvalifikaci WBC.

Daniel Vavruša #32, Kotlářka Praha
Hráč se zkušenostmi z USA, kde bojoval v týmu New York Yankees o šanci zahrát si MLB. Je odchovancem SaBaTu Praha, v Extralize hraje za Kotlářku, se kterou získal mistrovský titul. Jeho oblíbeným filmem je Okresní přebor a sportovcem Jarda Kužel. Stejně jako jeho bratr fandí Slavii Praha.

Polaři:
Martin Červinka #78, Draci Brno
Mistr Evropy U23, se zkušenostmi s hraním a studiem v USA. Dokáže zastat téměř jakoukoli pozici ve vnitřním poli. K baseballu ho přivedl starší bratr a to, že si ho pletou s Martinem Červenkou bere s úsměvem. Jeho oblíbeným sportovcem je atlet Pavel Maslák.

Arnošt Dubový #20, Draci Brno
Rychlík, který začínal v klubu Pipas Brno a reprezentoval už na ME kadetů a žáků. V dospělé reprezentaci se poprvé představil na Univerziádě. Má rád hamburger s hranolkama a nepije pivo.

Jakub Hajtmar #21, Draci Brno
Stálice v reprezentaci i v Dracích Brno, která si rovněž vyzkoušela baseball v USA. Nechyběl na žádné velké akci v posledních letech, má doma 15 titulu Mistra Extraligy. Obdivuje Dereka Jetera a fandí New York Yankees.

Adam Hajtmar #1, Draci Brno
Mladší bratr Jakuba, jedna z mnoha baseballových sourozeneckých dvojic. Byl do loňského roku oporou repre U23, letošní zlato mu však kvůli věku uteklo. Řídí se radou, kterou dostal: Nemysli, hraj, jak ti ruce a nohy narostly.

Matěj Hejma #3, Eagles Praha
Odchovanec pražského týmu, kterého k baseballu přivedl táta. V USA hrál v nižších soutěžích klubu Minnesota Twins. Výborný pálkař, který pravidelně vyhrává homerunářské ankety. Jeho oblíbeným sportovcem je Jaromír Jágr, má rád krupicovou kaši a rád lyžuje.

Jakub Malík #25, Arrows Ostrava
Ikona ostravského klubu, kapitán reprezentace, ve které se pohybuje už od roku 2005. Zahrál si ligu v Holandsku. Svůj mateřský klub přivedl v roce 2018 k premiérovému titulu. Účastník všech velkých turnajů, výborný pálkař. Jeho koníčkem je sbírání komiksů.

Martin Mužík #49, Kotlářka Praha
S baseballem začínal na Hluboké, byl tváří ME žáků v roce 2006. Vždy chtěl hrát americký sport a baseball si vyzkoušel i na univerzitě v USA. Tahoun letošního zlatého týmu na ME U23. Jeho oblíbeným hercem je Leonardo di Caprio a filmem Vlk z Wallstreet. Fandí New York Mets.

Tomáš Juněc #29, Arrows Ostrava
Novic v Klubu českých homerunářů, který se v mužské reprezentaci poprvé představil v roce 2016 na Kvalifikaci WBC. Vypracoval se v oporu dvojnásobného mistra ČR. Rád uklízí a na pustý ostrov by si vzal vodu, jídlo a tabák.

Martin Schneider #13, Draci Brno
Jediný obojživelník v týmu. Předvádí skvělé výkony v poli, na nadhozu i na pálce. Povoláním je hasič a nejednou hasil na kopci problémy v závěru utkání. Další z velezkušených hráčů, kteří mají za sebou všechny poslední reprezentační akce. Začínal v Olomouci, hrál také v Austrálii. Hraje také hokej a před zápasem si vždy zavazuje jako první pravou botu.

Petr Zýma #9, Eagles Praha
Vnitřní polař a odchovanec Eagles Praha, který pochází ze sportovní rodiny. V roce 2010 získal titul Mistra Evropy U21. Relaxuje jízdou na kole.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací