Smolná těsná porážka s Velkou Británií


Čeští baseballoví reprezentanti podlehli ve třetím utkání Mistrovství Evropy mužů Velké Británii těsně 3:4. O jednobodové výhře rozhodla nastavená směna, ve které získali Britové vítězný bod. Zápas se hrál opět v Solingenu.

Startujícím nadhazovačem byl Boris Bokaj a trenér Mike Griffin sáhnul k menším změnám v obraně. Na první metu se postavil Daniel Vavruša, na třetí Martin Červenka.

Čeští hráči měli první dvě třetiny problémy zejména na pálce, kdy se jim dlouho nepodařilo vyzrát na startujícího nadhazovače Velké Británie, který rozdal českým pálkařům celkem 12 strike outů. „Měl velice svižnou ruku a bylo velmi špatně poznat, jestli hází slider nebo rychlý balon,“ okomentoval výkon Alexe Webba Matěj Hejma. „Házel výborně, je to kluk, který hází dlouhodobě profesionálně v USA a věděl co dělá, všechny míče sypal do strajku, měl pod kontrolou tři nadhozy. Věděli jsme, že nebude dávat moc met zdarma,“ potvrdil kvalitu britského startéra Jakub Hajtmar.

Soupeř pak během 7 směn posbíral tři body tři body a vypadalo to, že drží otěže zápasu pevně ve svých rukách. Češi ale nesložili zbraně a včerejší hrdina zápasu s Nizozemskem, Martin Schneider, nakonec našel zbraň. Při dvou autech odpálil homerun za tři body a tím vrátil český tým do utkání. Bokaje nahradil na jednu směnu Ondřej Satoria, další dva inningy odházel Petr Minařík. Také soupeř sáhl ke střídání na kopci ale ani jednomu týmu se nepodařilo získat v „normální“ hrací době vítězný bod. Blíže k němu měli čeští pálkaři, plně obsazené mety v dohrávce 9.inningu ale kýženou výhru nepřinesly.

Na bod Velké Británie v tie-breaku už bohužel čeští reprezentanti odpovědět nedokázali a odešli tak z utkání s druhou porážkou na turnaji. „Bylo to dnes o jednom odpalu, kdyby se to podařilo někomu z nás, tak výhra byla blízko. Mrzí nás to, ale turnaj je dlouhý a pojedeme dál. Musíme se dobře připravit, najíst se, odpočinout si. Zítra je další den,“ shrnul dnešní těsnou porážku Jakub Hajtmar.
Matěj Hejma ho doplnil: "O porážce rozhodly maličkosti, kdyby padl jeden dobrý odpal, tak jsme už mohli odcházet jako vítězové. Jdeme dál, šance tu je, musíme postupovat zápas od zápasu."

Češi mají bilanci jedné výhry a dvou porážek, a v neúplné tabulce skupiny A jsou na 5.místě. Na postup do čtvrtfinále potřebují skončit nejhůře čtvrtí.

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací