Ohlasy po prohře se Španělskem


Petr Zýma
Nejtěsnější možná porážka, otázka jednoho odpalu, Španělům přišel, nám ne. Moc jsme to chtěli, moc jsme bojovali, byl to skvělý zápas, pro nás s hořkým koncem. Na druhou stranu turnaj nekončí, musíme do toho jít s čistou hlavou a předvést ten výkon, který tady předvádíme. Ten baseball, který hrajeme je naprosto famózní, je to trochu o štěstí, které se k nám v utkání nepřiklonilo.
Hrajeme náš styl, ke kterému jsme pod Mikem Griffinem vedený. Dobrý výkon nadhazovače, dobrá obrana, to znamená nepustit toho soupeře, aby odskočil a poté naše pálka je dostatečně silná. Když je tam dobrý nadhazovač tak spolu komunikujeme a víme, že naše pálka se může probudit kdykoli během zápasu. To je nás recept.
Měli jsem dva cíle: medaili a postup. Medaile je ze hry, o to větší chuť máme získat to páté místo. Musíme otočit list, ať už vyhrajeme nebo prohrajeme, musíme to smáznout. Všichni jsme dost zkušení na to, abychom k dalšímu zápasu přišli se vztyčenou hlavou a hráli nás dobrý baseball.

Jakub Malík
Myslím, že jsme do toho dali srdíčko. Od začátku to bylo dost nahoru dolu, kdy oni vedli, my jsme to srovnali, dostali se do vedení a oni hned homerunem to otočili a my jsme to pak srovnali. Nasadili pak dobrého nadhazovače, který házel hodně rychle, a to nám na konci dělalo problémy. Udrželi jsme je až do konce na čtyřech bodech a muselo rozhodnout prodloužení. To bohužel ovlivnil špatný call rozhodčího na 3.metě, kdy jsme složili super ulejvku, ale rozhodčí zahlásil out. My jsme tak nedali žádný bod a Španělé, byť jsme to udrželi na dva outy a věřili, že to uržíme, odpálili do zadního pole, kde to nebylo chytatelné.
Ale prostě, jedeme dál, potřebujeme s Belgií vyhrát, udržet si tu naději a půjdeme do toho určitě naplno.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací