Martin Schneider vystřelil výhru a postup na olympijskou kvalifikaci


Čeští reprezentanti porazili v nejdůležitějším zápase posledních sezón Německo 4:3 a postupují na Kvalifikační turnaj o olympijské hry 2020 do Itálie. O výhře rozhodl solo homerun Martina Schneidera v dohrávce 8.směny.

Češi nastoupili do utkání o „všechno“ proti domácímu týmu, který dokázali v základní skupině porazit 10:6. Český tým začal na nadhozu s Markem Minaříkem, který byl úspěšný ve vítězném duelu s Holandskem, německý se Svenem Schuellerem. Skóre se poprvé měnilo ve prospěch německého týmu ve druhé směně, kdy se našemu soupeři podařilo stáhnout dva body. „Jejich startéra jsme znali, ale na začátku se nám to úplně nepotkávalo,“ okomentoval úvod utkání Martin Červenka. 

Čeští hráči ale nakonec odpověď našli. Bratři Hajtmarové obsadili první a druhou metu, načež přišlo střídání německého nadhazovače. Matěj Hema ještě neuspěl, ale Martin Ćervenka, jediný hráč, který působí profesionálně v USA, ano. Martin odpálil dlouhý odpal do levého pole, který skončil až za ohrazením. Tříbodový homerun tak dostal do vedení český tým. „Dnes foukal vítr na osmičku, měli jsme dobré starty na pálce a mně přišlo, že celý turnaj tady ty míče létaly daleko,“ okomentoval svůj druhý homerun v turnaji Červenka.

V další části zápasu měly navrch obrany obou týmů, ale v 6.inningu se přeci jen podařilo německému soupeři srovnat na 3:3. Dramatický závěr utkání začal homerunem Martin Schneider a přelil radost do českého tábora. Další dva pálkaři se dostali do hry na metu zdarma, ale pro pátý bod už se žádného poslat nepodařilo. Českým reprezentantům tak stačilo jen udržet v obraně nulu. Na nadhozu už byl v té době Jan Novák, který střídal Marka Minaříka do 7. inningu. Němečtí pálkaři hnaní domácím publikem naplnili bez auty mety, ale česká obrana zvládla skvělou hru, když po ose Martin Schneider, Martin Červenka a Martin Červinka vyautovala běžce na domácí i na třetí metě.

„Martin Schneider dobře zachytil ten odpal a pak už jsme to nějak poházeli, byl to týmový výkon,“ ocenil celý tým catcher Martin Červenka. „Na poslední inning jsem se těšil. Jak naplnili mety, bylo to trochu krušné, ale nakonec jsem se i usmíval. Pak tam byla ta skvělá double-play a pak už se mi házelo dobře,“ pochvaloval si dramatický závěr nadhazovač Jan Novák.

Poslední aut pak patřil skvělému Martinu Schneiderovi, který zachytil vysoký míč ze vzduchu. „Chtěli jsme zahrát aut, jakýkoli. Mám to stejně, jako když jsem na nadhozu, tuhle situaci miluju. Prostě jsem věděl, že když to odpálí na mě, že to zahraju. Měl jsem spoustu času a konečně se štěstí přiklonilo na naši stranu,“ pochvaloval si hrdina utkání Martin Schneider.“

Češi tak slaví postup na kvalifikační turnaj do Itálie a jsou vedle basketbalu druhým kolektivním sportem, který má naději na účast na OH 2020. „Určitě se chceme o to jedno místo poprat. Postup do Itálie byl to jeden z cílů tohoto turnaje,“ netají české ambice Martin Červenka. A Martin Schneider dodává: "Ukázali jsme, že hrajeme vynikající baseball, že umíme porazit kohokoli z té evropské špičky a jedeme si pro olympijskou kvalifikaci."

Evropsko-africká olympijská kvalifikace začne ve středu v Bologni a Parmě. Účast v Tokiu si zajistí vitěz, druhý tým bude mít šanci v dodatečné kvalifikaci na Tchaj-wanu. Vedle českého týmu se na turnaji utkají Nizozemsko, Itálie, Izrael, Španělsko a Jihoafrická republika.

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací