Velká baseballová SHOWTIME 25+1 v Orlové

Michal Kozák, 15.10. 2019 Aktuality

26 let je ten nejkrásnější věk, jaký si orlovský baseball mohl zasloužit. 26 let práce s dětmi a mládeží, spousty utkání, turnajů, soustředění. 26 let obrovského množství zážitků. 26 let komunity, jež nemá obdoby a kterou nám závidí i velkokluby.

14.09.2019 baseball v Orlové slavil 25+1 výročí své existence, na které se bude ještě dlouho vzpomínat v srdcích všech zúčastněných. Odpolední hodiny zaplnilo 5 týmů umělý trávník ve sportovním areálů a navzájem porovnávali nabyté herní dovedností svých mladých let a opravdu se bylo na co dívat. Ono pravdou je, že někteří bojovali více se svými těly než se soupeřem, ale i přes všechny pády, skluzy, přehozy a karamboly to byl zážitek nevšedního typu.

Večer už se nesl v duchu ryze slavnostním. Hlediště se zaplnilo zhruba 250 diváky. Do Orlové se sjeli baseballisté z celé republiky i z koutů světa (Anglie, USA a dalších). Bylo neskutečné, až velmi dojemné vidět lidi, kteří se neviděli i přes 15 let nebo starou rodičovskou gardu, jak vzpomínají na společné zážitky v baseballu.

Na pódiu se pak odehrála opravdu velká show. Průvodci večera se stali zakladatelé klubu Vladan Zikmund a Jitka Valentyniová. Pomocnými silami pak hrobník Pavel Bradka a zmrtvýchvstalá Alena Ševčíková.

Večer rychle proběhl přes všechny roky činnosti baseballu za pomocí archivních videí a dokumentů, scének a slideshow fotek. Jistě moment vzpomínky na zesnulé kamarády, známe a funkcionáře se jen tak z mysli přítomných nevytratí. Ve stoje aplaudující publikum tomu bylo důkazem.

V závěru vystoupení, pak převzali poděkování ti, bez kterých by tento sport v Orlové nikdy nebyl a bez kterých by nikdy nevznikla tato unikátní komunita lidí. Za tyto skutky převzali pamětní plakety, které však nemohou vystihnout jejich vynikající práci, odhodlání a zásluhy na výchově tolika mladých lidí, převýchově jejich rodičů a zajištění tolika skvělých zážitků jako jsme my mohli zažít s baseballem:

1. Vladan Zikmund
2. Jitka Valentyniová
3. Alena Ševčíková
4. Pavel Bradka
5. Pavel Novotný
6. Petr Šikulaj
7. Břetislav Křístek
8. Marcela Šafránková
9. Eva Kajanová (in memoriam) převzali synové Honza a Vojta

A závěrem? Myslím, že budu hovořit za všechny baseballové nadšence - nic jiného nelze říci než klobouk dolů před vámi a především DĚKUJI, že jste to dotáhli s námi tak daleko.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací