Radim Novotný: "Byla to hodně dlouhá cesta."


Cenu za nejlepšího pálkaře play-off získal na BASEBALL CZECH GALA ostravský hráč Radim Novotný. Radim začínal s baseballem v Třebíči, poslední dva roky je součástí mistrovského týmu Arrows, v létě vyhrál titul Mistra Evropy U23. Za své pálkařské výkony v Czech Series - 4 hity, pálkařský průměr .571, byl vyhlášen nejlepším pálkařem play-off.

Jak se cítíš jako držitel ceny pro nejlepšího pálkaře play-off?
Cítím se úžasně, play-off mi vyšlo úplně podle představ. A jsem rád, že jsem pomohl Arrows ke druhému titulu v řadě.

Začal jsi sezónu v USA, na Wake Tech University, zkusil sis univerzitní baseball, vyhrál jsi titul s repre U23 a pak jsi získal titul. Byla to pro tebe sezóna snů?
Těžko se to hodnotí. Začátek v USA byl poměrně těžký, nevyšlo mi vše podle představ. Ale pak jsem se vrátil do Čech a vyšlo mi v podstatě vše, na co jsem sáhl. Takže celkově se mi ta sezóna hodnotí těžko.

Na ME kadetů v Třebíči v roce 2011 jsme byli spoluhráči. Byls tam jako nejmladší, z menšího klubu, tehdy Nuclears ještě nehráli Extraligu. Jak se takový kluk dostane až ke hraní baseballu na americké univerzitě?
Byla to hodně dlouhá cesta. Pomohlo mi na ní hodně lidí. Ať už to bylo Marián Krásny, který mi dal základy, nebo přesun do Arrows, kdy mi ten první rok dal strašně moc. Nesměl jsem se vzdát, pořád jsem makal, co to šlo, sbíral jsem informace od všech trenérů, a nakonec jsem skončil v tý Americe (úsměv).

Kde vidíš Radima Novotného příští rok? USA, Arrows, Třebíč….
Další rok budu hrát za Arrows Ostrava.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací