Školení (nejen) rozhodčích 2020


Základní školení rozhodčích (Rookie, jednodenní) proběhnou v roce 2020 opět ve všech pěti regionech. Známe jsou již dva termíny, v regionu Severovýchod (26.1., Choceň) a Severozápad (14.3., Praha). Komise rozhodčích osloví i další tři regiony a projedná s nimi termíny a místa.

V sobotu 9.11.2019 jednala STK s KR a jeden z bodů byl i nedostatek rozhodčích pro celostátní soutěže, pro mládežnické turnaje nevyjímaje. Počínaje rokem 2020 budou do ml. turnajů nasazováni oddíloví rozhodčí. KR dopracovala model nominací těchto rozhodčích pro mládežnické soutěže typu Český baseballový pohár, Little League, apod. Model bude prezentován samostatným článkem. Každopádně všichni rozhodčí budou proškoleni, rozhodčím bude zajištěna jednotná uniforma (triko, čepice). Budou mít nárok na odměnu za zápasy a ubytování. Náklady na cestu budou na straně týmů. Prvně bude pro ml. turnaje vyčleněn koordinátor rozhodčích, který se bude o oddílové rozhodčí starat. Koordinátor rozešle rozhodčím (jak oddílovým, tak stávajícím) jejich nominace obratem po uzavření přihlášek a určení místa turnaje (březen 2020). Samotné turnaje pak budou na programu od poloviny května do konce června.

Sekretariát ČBA dále připravuje i školení zapisovatelů a prvně uspořádá i školení pro Technické komisaře.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací