Baseball Czech Talent 2019


Ve dnech 6. 12. až 8. 12. 2019 proběhl v Nymburku tradiční Baseball Czech Talent. Letos šlo již o 5.ročník a oproti předchozím ročníkům byl tento více zaměřen na práci nadhazovačů a kečrů. Jednalo se o další část tzv. Programu Pro, který v období zimní přípravy zahrnuje celkem 4 společná setkání. 

Do Czech talentu byli hráči vybráni reprezentačními trenéry a doplněni o účastníky z baseballových akademií. 

Program byl náročný, hráči byli rozděleni do více skupin a ty mezi sebou rotovaly. Na programu tak byl sprinterský tunel, posilovna, skupina nadhazovačů a kečrové. V sobotu večer měli hráči možnost vyslechnout si přednášku Zdeňka Židka, která byla zaměřena na vztah mezi hráči, trenéry na jedné straně a rozhodčími na straně druhé. Po náročném dni nesměla samozřejmě chybět regenerace v plaveckém bazénu.

Fotogalerie z akce zde

Společně s Czech Talentem běžel souběžně program sportovních ředitelů. Všichni zástupci klubů tak mohli využít společného „round table“ posezonního času a probrat body minulé i nadcházející sezóny. Největším přáním je vytvoření mini turnajů, které se budou konat zároveň s dalšími mezinárodními akcemi. Hlavním důvodem je, aby nedocházelo k přerušení hracího období a vytvořily se skupiny hráčů a trenérů napříč jednotlivými kluby.

Akce se zúčastnilo téměř 50 hráčů společně 15 trenéry. Další setkání v rámci programu hráče čeká v lednu v Brně a poté opět v Nymburku v rámci akademie. 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací