Arizona a Tchaj-wan určí poslední dva účastníky OH

Petr Ditrich, 08.01. 2020 Aktuality

Náš olympijský sen již skončil, ale 12 zemí má stále naději. S velkým očekáváním je vyhlížena kvalifikace v Americe. Čekalo se, že si přímý postup z Premiére 12 zajistí Spojené státy, což se ale nestalo a do Tokia postoupilo Mexiko.

Turnaj se hraje od 22. do 26. března v Arizoně. Skupina A má super favorita v USA. Portoriko i Dominikánská republika určitě mají také velké ambice. Bude záležet na složení týmů, ale nedivil bych se kdyby si všechny tyto tři týmy udržely naději na OH. Argentina to bude mít hodně těžké a bude spíše sbírat zkušenosti.
Ve skupině B je jako jednička nasazená Kuba, která v posledních letech výsledkově stagnovala. Na její hru a výsledek jsme hodně zvědaví, faktická izolace trvá již hodně dlouho. Mezi další trojicí Venezuela, Kanada, Kolumbie se tipuje těžko. Přál bych si postup Kanady.
To hlavní je, že z turnaje jde vítěz rovnou na OH, další dva týmy do poslední kvalifikace. na Tchaj-wanu. Týmy si budou muset při přesunu pořádně pospíšit. Turnaj poslední naděje se hraje již 1. dubna a nebude to žádná legrace. Je to let kolem 22 hodin, snad přes všechna časová pásma.

Turnaj v Taichungu trvá od 1. do 5. dubna a má stejný formát jako naše kvalifikace v Itálii. Hraje každý s každým a vítěz postupuje. Při očekávaném postupu USA tady nebude favorit. Jenom postup Číny by byl šokem. Austrálie, Tchaj-wan, Holandsko a dva týmy z americké kvalifikace jsou na startovní čáře. Kdybych musel tipovat, tak dám Tchaj-wan.

Zajímavostí je, že ve stejném termínu, jako americká kvalifikace, tedy od 20. března bude v Tusconu (Arizona) hrát i naše reprezentace kvalifikaci World baseball Classic. Každým dnem čekáme na oficiální vyhlášení ze strany MLB a do té doby nesmíme  zveřejňovat podrobnosti

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací