Čeští reprezentanti se připravují na Kvalifikaci WBC


České hráče čeká v tomto roce jediná akce, a to březnová kvalifikace na turnaj World Baseball Classic, která se koná ve dnech 20.-25.3. v Arizoně.

Vzhledem k blízkosti termínu a také podmínkám, které v ČR panují se bude veškerá příprava v domácím prostředí odehrávat v posilovnách a v halách. „První společný trénink absolvuje část širšího kádru v pátek 10.1. v hale na Tempu. Head coach Mike Griffin přiletí do ČR ve čtvrtek 16.1. a s hráči a celým realizačním týmem absolvuje víkendové soustředění v Praze,“ přiblížil nejbližší program reprezentantů Petr Baroch. Na Winter campu nebude tak chybět ani pitching coach Corey Lee. Mike pak bude také jedním z přednášejících na jubilejní Horské klinice. Únor bude ve dnech 22.-23.2. ve znamení fitness testů a dalších tréninků v Praze a v Brně.

Mike Griffin momentálně pracuje se 40 členným kádrem, ze kterého vzejde závěrečná nominace. Nechybí v něm celkem 21 účastníků kvalifikace v roce 2016. V konečné nominaci může být 28 hráčů plus 1 bullpen catcher. „Osa týmu bude stejná jako na ME a OH kvalifikaci, určitě využijeme naše šikovné mladé Mistry Evropy U23 a čekáme na schválení našich zahraničích posil,“ přiblížil Mike Griffin proces nominace na turnaj. Výběr hráčů může být posílen o americké baseballisty s českými kořeny. O jejich počtu i jménech nyní rozhodují jednání mezi ČBA, WBC a samotnými hráči.

Do USA tým odlétá v sobotu 14.3. Přímo v Arizoně absolvuje 3 tréninky a 3 přípravné zápasy. Soupeři se v současné době domlouvají. Samotný turnaj začíná v pátek 20. března.

Informace o soupeřích ve skupině i další podrobnosti o turnaji vám přineseme poté, co budou uvolněny organizátorem turnaje.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací