Arrows a Draci znají soupeře v evropských pohárech


Česká republika bude poprvé v historii hostit Champions Cup. CEB přiřkl pořadatelství tohoto turnaje českému mistru Arrows Ostrava, hrát se bude od 2. do 6. června. „Těšíme se na velmi kvalitní zápasy před domácím publikem a doufám, že naši fanoušci nás podpoří a poženou za vítězstvím,“ těší se na turnaj jeden z trenérů Aleš Navrátil. Ostravští startovali vloni v konkurenci nejlepších klubů Evropy poprvé a skončili na 7. místě. Jejich letošními soupeři budou L&D Amsterdam, Bonn Capitals a Nettuno Baseball. S německým týmem hráli Arrows již v roce 2019 a podlehli mu těsně 6:7, v roce 2018 v C.E.B. Cupu prohráli v semifinále 3:7. Letošní souboj bude okořeněn přestupem Terrella Joyce právě do tohoto klubu. „Nebude to lehká skupina a určitě zvláště s Bonnem to bude zajímavý zápas,“ ohodnotil soupeře Navrátil. Holandský zástupce obsadil v roce 2019 2. místo a je pravidelným účastníkem tohoto turnaje. Ve druhé skupině se utkají Fortitudo Bologna, Curacao Neptunus, Rouen Huskies a Heidenheim Heidekoepfe. Bologna obhajuje zlato, Neptunus bronz.

Druhým zástupcem v evropských pohárech budou Draci Brno, kteří v C.E.B. Cupu nahradili vicemistra Eagles Praha. Pražský tým se své účasti v této soutěži vzdal. Draci jsou zkušeným pohárovým týmem. Vloni skončili v C.E.B. Cupu na domácím hřišti na 2. místě, v roce 2018 obsadili v Champions Cupu 5.místo. „Našim cílem je vybojovat pro ČR místo v Champions Cupu, takže vyhrát,“ neskrývá vysoké ambice svého týmu nový trenér Hynek Čapka. Turnaj se hraje ve dnech 2.6.6. ve Francii a domácí Templiers Senart budou jedním ze soupeřů brněnského týmu ve skupině. Dalšími pak ukrajinský Biotechcom a švýcarští Therwil Flyers. „Skupina je přijatelná, předpokládám, že budeme bojovat o vítězství s domácími Templiers Senart. Musíme si ale dát pozor i na Flyers, kteří budou mít pravděpodobně kvalitního cizince na nadhozu,“ okomentoval složení skupiny Čapka. Ukrajinský tým porazili Draci v roce 2019 jasně 10:0, Therwill postoupili z Federations Cupu, Templiers startovali v C.E.B. Cupu naposledy v roce 2017. Ve druhé skupině hrají Deurne Spartans, Minsk, Astros Valencia a Dornbirn Indians.

Foto: FB SKSB Arrows Ostrava, Draci Brno

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací