Koronavirus a baseball

Petr Ditrich, 06.03. 2020 Aktuality

Koronavirus je určitě velký problém a nějakým způsobem zasáhne vše, samozřejmě včetně baseballu. Do budoucnosti nikdo nevidí a obtížně se odhaduje jaká bude situace za 14 dní, za měsíc nebo v létě. Nikdo nedokáže odhadnout kde bude další centrum šíření a kdy se tak stane.
Informací a doporučení jak se chovat je ve veřejném prostoru dost, při jejich čtení je určitě dobré zachovat chladnou hlavu a rozvahu.

My připravujeme sezónu 2020 bez omezení, v Evropě se baseballové turnaje neruší a ani nečekám, že budou. Chystáme se do Arizony na první reprezentační akci. WBSC posunula  Olympijskou kvalifikaci, která měla být na Tchaj-wanu za účasti Číny na červen. WBSC vydala doporučení lékařské komise ZDE, které můžeme jenom podpořit. V podstatě hovoří o opatrnosti a dodržování hygienických pravidel.

Určitě budeme dodržovat všechna nařízení našich orgánů státní zprávy, stejně tak jako rozhodnutí  WBSC a CEB, nic jiného nám ani nezbývá.

Nejvýznamnější sportovní akcí jsou Olympijské hry v Tokiu koncem června. Pozice MOV je jasná, více ZDE, vše se připravuje podle plánu. Rušení akcí v Japonsku je z velké části motivováno tím dostat problém co nejvíce pod kontrolu. 

Máme v červenci dvě ME - juniorů v Itálii a ME žáků v Belgii. Připravuje naší účast, ale nepovažujeme za rozumné teď platit zálohy za ubytování a kupovat letenky. Věříme, že vše zajistíme, až se situace stabilizuje.

S přáním blízkého příchodu teplého počasí, které s chřipkou i virem zatočí

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací