Region Východ proškolil nové rozhodčí


Dne 29. 2. 2020 proběhlo v Olomouci školení rozhodčích regionu Východ.

Školení začalo představením lektorů a studentů. Roman Meško, který se nově ujal role koordinátora rozhodčích regionu Východ, poté představil legislativu regionu a zmínil důležité body ohledně hodnocení rozhodčích a dalších náležitostí. Na Romana poté navázali oba lektoři a zmínily legislativu ČBA.

Školení bylo rozděleno na 2 části – teoretickou a praktickou. Kromě legislativy v rámci dopolední teoretické části proběhly přednášky také na základy vyhlašování, signalizaci rozhodčích a vybavení rozhodčího, kde byly také zmíněny levnější alternativy k získání použitelného vybavení pro rozhodčí. Dopolední blok ukončila přednáška na základy mechaniky dvou rozhodčích.

Po obědě probíhala praktická část v tělocvičně, která začala cvičením signálů. Následovala práce rozhodčího na domácí metě, kde se zdůraznil především správný postoj za chytačem a timing, který je obecně jednou z nejdůležitějších věcí u rozhodčího. Poté probíhala praktická část základů mechaniky dvou rozhodčích s důrazem především na správný úhel pro vyhlašování.

Školení se zúčastnilo 9 rozhodčích, kteří získali základní licenci Rookie. Věříme, že se všichni nově vyškolení rozhodčí zapojí do rozhodování baseballových zápasů v následujících sezónách.

Lektoři:

David Kulhánek – garant školení (WBSC umpire, člen KR ČBA)

Ondřej Beneš (CEB umpire)

Roman Meško (koordinátor rozhodčích RV)

Účastníci:

Martin Poledna, Marek Karlovský, Tomáš Borůvka, Jakub Borůvka, Tomáš Cahlík, Jakub Martinčák, Jonáš Martinčák, Radek Večeřek, Daniel Večeřek

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací