Aktuální informace po jednání VV ČBA

Petr Ditrich, 26.03. 2020 Aktuality

VV ČBA probíral na úterním jednání aktuální situaci po prodloužení omezení pohybu do 1. dubna 2020.
Podporujeme opatření vlády ČR, víme, že baseball není to hlavní ani v našich dnešních životech. Děkujeme všem, kteří se o nás starají, jsou to neskutečné příběhy obětování. Děkujeme všem, kdo jsou v první linii boje se zákeřnou nemocí.

Zároveň věříme, že se co nejdříve podaří uvolnit pohyb alespoň na venkovní sportoviště. Vycházíme z předpokladu, že se nařízení budou uvolňovat svým rozsahem v opačném pořadí, než byla zaváděna. Prázdniny mají být zatím bez výuky, ale nemusí být otevřené hranice. Každopádně to budou jiné prázdniny, než jsme zvyklí.

V řízení asociace budeme postupovat podle navrženého rozpočtu a zvyklostí. Ubezpečujeme všechny, že nechystáme nečekané a nevratné kroky. Parlament jsme připraveni udělat po ukončení omezení pohybu osob. Budeme se snažit najít vhodný termín a doufáme, že budeme vědět více o příjmech roku 2020. Před jednáním počítáme i s odloženými semináři k novým programům.

Všechny Vás jistě zajímá, kdy budeme hrát. Opravdu nevíme. Chtěli bychom co nejdříve a klidně bez diváků, ale není to v našich rukách. Varianty jsme projednali s STK a společně jsme přijali hlavní principy, kterými se budeme řídit v přípravách sezóny 2020. Bude nutná trpělivost a flexibilita všech. Jedná se o výjimečnou situaci. Více najdete v dopisu STK k začátku Extraligy.

Informace k ostatním soutěžím pošleme co nejdříve. Oblastní soutěže řídí regiony a my doporučujeme začít co nejdříve to půjde, protože baseball je v našich podmínkách především zábava.

Jak jsme na tom s akcemi je v druhé části metodického pokynu STK. Seznam zrušených a odložených akcí najdete na webu. Jenom pro dokreslení, během jednání našeho VV ČBA byla posunuta Olympiáda v Tokiu 2020, což vyvolá další změny.
Máme informace, že MŠMT ČR zahájilo distribucí dotací v programu Můj klub. Ozvěte se prosím, jestli patříte mezi první vyvolené, na které se letos dostalo.

Krize někdy skončí, a tak je dobré se inspirovat v článku na webu ČUS o možných náhradách. V dalších dnech dostanete také upravený a přehledný SŘ ke všem soutěžím.

Další jednání VV ČBA máme na programu 2. dubna a věříme, že budeme vědět více. Následně Vás budeme ihned informovat.

Trpělivost, bude lépe a sejdeme se v lepších časech!

Petr Ditrich
předseda ČBA

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací