První liga startuje v sobotu III


Posledními dvěma týmy, které si před začátkem První ligy představíme jsou Pelikans Bučovice a Wolfs Domažlice. 
Domažlice vstoupili do První ligy (dříve Českomoravská liga) v roce 2014 a nejlépe skončili na 5. místě v ročníku 2017. Bučovice opustili druhou nejvyšší soutěž v roce 2008 a vrátili se do ní v roce 2017. Za Wolfs odpovídal Václav Mach za Pelikány Lubomír Vykoukal.

Co očekáváte od letošní Prvoligové sezóny, vaše cíle a představy?
Wolfs: Chtěli bychom v letošní sezoně odehrát kvalitní zápasy, a zkusit v První lize potrápit naše soupeře mnohem víc než v předchozích letech.  Cíl je stejný jako v předchozích letech - play off.
Pelikans: Že si to užijeme. Rádi bychom hráli pěkný base, který nás bude bavit.

Jak se změnil váš kádr, jaké máte posily, příp. komu chcete dát větší prostor?
Wolfs: Kádr se nám stabilizoval, pár hráčů se nám vrátilo, tým jsme vhodně doplnili o hráče ze Spáleného Poříčí. Již stabilně za nás nastupují dva mladí junioři.
Pelikans: 
Na hostování jsme domluvili 7 hráčú. Přece jen na dably je nás málo. Když pak přijde nějaké zranění anebo jiné dúvody nepřítomnosti … Ale nepředpokládám, že bychom je měli vždy všechny k dispozici – jsou to taky amatérští sportovci.

Jak vaši přípravu na sezónu ovlivnil COVID-19?
Wolfs: Jarní příprava, samozřejmě jako téměř všude, byla paralyzována pandemií. U nás na Chodsku asi mnohem více než v ostatních částech republiky.  Když se vše začalo rozvolňovat, ihned jsme začali s přípravou v rámci povolených aktivit. Na druhou stranu příznivé počasí a více volného času umožnilo kvalitně připravit hřiště a vše okolo, vč. individuální přípravy hráčů.
Pelikans: 
Trénink to zásadně narušilo. Školní prostory, kde trénujeme byly zavřené. Díky odkladu jsme se pustili do výměny trávníku a plotu v zadním poli. Teď jen doufáme, že se práce stihnou do našeho prvního zápasu doma! Jsme na školní půdě a bohužel práce brzdí výběrové řízení.

Jaká bude První liga 2020?
Wolfs: Liga bude určitě krátká, ale myslím si, že všichni účastníci se již těší na vzájemné souboje. Mezi favority počítám Jablonec a Hlubokou. Uvidíme, zda nejvýše v tabulce vystoupá ohnivý Blesk či rychlý Sokol. Favority třeba trochu kousnou Vlci, vykoupá Hroch či spolkne Pelikán. Pevně doufám, že liga proběhne v pořádku a nevyskytnou se v průběhu soutěže nějaké nečekané komplikace.
Pelikans: 
V První lize nebylo zase tolik zahraničních hráčú, takže to by na ni zase tak velký vliv nemělo mít. Možná na nějaké vztahy s extraligovými týmy, kterým tito cizinci budou chybět a budou potřebovat zaplnit mezery po nich. Favorité budou stejní jako vloni.

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací