Baseball se vrací na obrazovky České televize


Baseball se vrací na obrazovky České televize. Na ČT Sport bude odvysílán dnešní večerní zápas mezi obhájci titulu Arrows Ostrava a Tempem Praha. 

Součástí předzápasového programu bude také poděkování baseballistů všem, kteří se zasloužili o to, že jsme mohli jako první v Evropě začít hrát baseball. Jedná se nejen o lékaře, zdravotní sestry, vojáky, ale také o méně vzpomínané profese prodavaček, lékárníků,  poštovních doručovatelek, řidičů apod. Díky všem těmto lidem, a také obyvatelům ČR, kteří dodržovali vládní nařízení, jsme se mohli vrátit k našemu sportu.

 „Děkujeme všem co se zasloužili, že jsme mohli od poloviny května na hřiště. Potvrdilo se, že sport je důležitou součástí života a hraje důležitou roli v přípravě společnosti na extrémní situace. Nedovedu pochopit, že třeba v Holandsku budou hrát baseball až od září a restaurace jsou vesele v provozu." říká předseda ČBA Petr Ditrich

Utkání komentuje Robert Záruba společně s Pavlem Chadimem. Týmy se na zápas poctivě připravovaly a zejména hráči Tempa mají o motivaci navíc. David Vohánka: „Na tento hrací víkend se obzvláště těším a mám velkou motivaci. Nejenže se jeden ze zápasů vysílá živě na ČT Sport, ale nastoupíme proti úřadujícímu mistrovi. Chceme odčinit naše zaváhání ze začátku sezóny a ukázat, že patříme do bojů o nejvyšší příčky.

Startujícími nadhazovači budou reprezentanti Ondřej Satoria a Marek Minařík. Ondřej vybojoval vloni titul Mistrů Evropy U23 a startoval také na ME v Německu a olympijské kvalifikaci v Itálii. Marek se na těchto turnajích blýskl vítěznými zápasy proti pozdějším evropským šampionům z Nizozemska a postupujícímu na OH, Izraeli.

V Ostravě je kapacita diváků upravena na 500 osob. My věříme v hodně diváků a fanoušků před obrazovkami ČT.

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací