První ligu zatím vedou Blesk a Hluboká


První liga má za sebou tři hrací víkendy, do soutěže se zapojily všechny týmy. V popředí sedmičlenné tabulky jsou Blesk Jablonec a Sokol Hluboká s pěti výhrami a jednou porážkou. Naopak na vítězství zatím stále čekají Wolfs Domažlice.

Blesk si vedl stoprocentně až do neděle 14.6., kdy podlehl na domácím stadionu Pelikanům z Bučovic, ve druhém zápase dne, těsně 5:6. Bučovice svého soupeře přepálili, homerun trefil Tomáš Vykoukal, který k tomu přidal další 2 dobré odpaly. Nejvíce se ale pálkařsky dařilo Jose Chavezovi, který proměnil své 4 starty ve 4 hity. Do tohoto utkání byl Blesk jasným králem soutěže se skóre 113:24 a pálkařským průměrem hodně přes .400.

Sokol Hluboká zatím podlehli pouze Hrochu Brno, a to hned v prvním utkání letošního ročníku druhé nejvyšší soutěže. Od té doby už sbíral pouze výhry. Překvapením může být vysoké vítězství nad Skokany, kdy měl tým z Hluboké jasně pálkařsky navrch, o což se přičinil i jeho odchovanec Martin Mužík s tříbodvým homerunem a výborný výkon VasilaZhupanina na kopci – complete game s 10 SO. Velkou výzvou tak bude pro Hlubokou víkendový souboj s Bleskem Jablonec.

Vloni extraligoví Skokani Olomouc naopak neměli dobrý vstup do soutěže. Svou zatím jedinou výhru ze 4 odehraných utkání slavili v prvním duelu s Bučovicemi, ve kterém odházel vítěznou complete game okořeněnou 9 SO Michal Kohout.

Obhájce titulu Klasik Frýdek-Místek odehrál zatím pouze 2 střetnutí, ve kterých se rozešel smírně s Bučovicemi. Jeho nadcházejícím soupeřem mu budou Skokani.

Překvapením jsou naopak výkony Pelikánů z Bučovic. Ti jsou nyní s bilancí W-L 3-3 na 3.místě, tedy postupové pozici do Nadstavby o Extraligu, a s počtem výher stejným, jako vloni v celé základní části soutěže. Uvidíme, zda jim fazóna vydrží a budou moci slavit svůj premiérový postup do Nadstavby.

Hroch Brno prozatím zvítězil pouze jedenkrát, a to rozdílovým výsledkem nad Hlubokou. Nyní ho čekají Wolfs Domažlice a teoreticky dvě povinné výhry. Wolfs se totiž opět trochu trápí, čtyři porážky a skóre 15:93, je drží jasně na poslední příčce průběžné tabulky.

Nejlepší pálkařem podle průměru je zatím Martin Jiránek z Hluboké (BA .889), který zvládl během dvou utkání 8 hitů, včetně homerunu. Nejvíce dobrých odpalů (16) pak má na svém kontě Radek Šulc z Blesku. Dva winnery slavili Yasser Tellez z Bučovic a Jiří Hikl z Blesku. Po 17 SO rozdali Vasil Zhubanin z Hluboké a Jan Svoboda z Bučovic.

Soutěž je určitě zajímavá, vypadá to, že boj o 4 postupová místa bude tuhý. Sledovat vše můžete díky on-line přenosům přes iScore.
Rozpis a výsledky soutěže zde

foto: FB Blesk Jablonec a Pelikans Bučovice

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací