Extraliga vstupuje do TOP6


Letošní extraligový ročník má za sebou základní část, ve které se týmy po posunutém startu soutěže, utkaly každý s každým 2x a první šestka postoupila do TOP6. Její účastníci jsou stejní jako v roce 2019 i v roce 2018, tedy Arrows Ostrava, Draci Brno, Eagles Praha, Hroši Brno, Kotlářka Praha a Tempo Praha.
Tento rok byl ale co se týče možností postupu nejdramatičtější. O posledním postupujícím, kterým se stali Hroši Brno, rozhodly až poslední dva zápasy základní části mezi Hrochy a Blanskem a Technikou a Draky (více zde).

Jak hodnotí tuto část soutěže účastníci TOP6 a co by chtěli do další fáze změnit?

Arrows Ostrava – Aleš Navrátil
Základní část byla časově velmi náročná pro nedostatek náhradních termínů, ale o to více prostoru dostali mladí hráči, kteří se ukázali v dobrém světle před nadcházející částí TOP6, do které půjdeme s cílem probojovat se do první čtyřky.

Draci Brno – Hynek Čapka
S umístěním na 2. místě po základní části jsem spokojený. Předváděli jsme velmi dobrou hru v obraně a také nadhazovači házeli podle představ. Pálka se ke konci základní části zlepšovala, ale měli jsme rezervy ve stahování bodů s běžci ve skórovacích pozicích na méně než 2 auty a také v běhání po metách. Na to se před TOP 6 zaměříme. Bohužel jsme měli velký výpadek ve dvou zápasech s Kotlářkou a Hrochy, což zhoršilo naše statistiky a také nás možná stálo vítězství v základní části. Takovým výpadkům bychom se chtěli v TOP 6 vyhnout. Naším cílem pro nadstavbu je umístění na prvních dvou místech a samozřejmě postup do finále :).

Eagles Praha - Vladimír Chlup
Jsme spokojeni s postupem do TOP6. Základní část splnila cíle, kdy jsme hledali základní sestavu pro nadstavbu. Chceme postoupit do play-off, kde už bude rozhodovat momentální forma. 

Hroši Brno – Matěj Samek
I přes všechna naše zranění a improvizaci v sestavě v podobě mladých nezkušených hráčů jsme se protrápili základní částí až k postupu do TOP6. Díky tomu, že se naši mladí hráči rozehráli ke kvalitním výkonům, věříme si v TOP6 proti každému soupeři.

Kotlářka Praha – Scott Mulhearn
Základní část pro nás skončila relativně dobře. Samozřejmě jsme chtěli skončit na 1. nebo 2. místě, ale v závěru ZČ jsme i vzhledem k jejímu systému, dali větší herní prostor našim mladým hráčům. Do TOP6 vstupujeme v plné síle, uděláme všechno pro to, abychom šli do semifinále z prvního místa.

Tempo Praha – Martin Zelenka
Přes nevydařený začátek jsme se postupně zvedali a zlepšným výkonem v závěru základní části jsme si postup jasně zasloužili. Byla to týmová práce, postupné zlepšování se projevilo hlavně na pálce, což byl jasný klíč k postupu. Tým se podařilo doplnit o mladé hráče, kteří výborně zapadli. V TOP6 chceme hrát dobrý baseball bez chyb, být agresivní na pálce a na metách. V této části už nebude prostor na chyby a promarněné situace, pokud se nám podaří tyto faktory eliminovat, máme na to být mezi nejlepšími.

TOP6 startuje již v pátek, týmy hrají každý s každým 3x, přičemž utkání ze ZČ se nezapočítávají. Po této fázi soutěže následuje semifinále, kam postoupí první čtyři týmy, a utkají se spolu 1. se 4. a 2. se 3. na dva vítězné zápasy. Czech Series, tedy finále, se pak hraje na tři výhry.

 

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací