Začíná Nadstavba o Extraligu


Extraliga má za sebou první kolo TOP6, o tom, kdo bude nejvyšší soutěž hrát příští rok se začne rozhodovat tento pátek. Extraligové týmy na 7.-10. místě se utkají s prvními čtyřmi z První ligy o čtyři postupová místa.

O setrvání v soutěži tak budou bojovat Technika Brno, Nuclears Třebíč, Olympia Blansko, SaBaT Praha, Blesk Jablonec, Sokol Hluboká, Klasik Frýdek-Místek a Pelikans Bučovice. Ti jsou nováčkem v této fázi soutěže, vloni obsadili v První lize sedmé místo a jsou určitě nejpřekvapivějším účastníkem Nadstavby.

Nejblíže tomu vyhnout se „baráži“ měla Technika Praha, která o postup do TOP6 přišla až poslední hrací den základní části. Klub už se musí obejít bez služeb Pavla Budského, který se z hostování vrátil do Draků, za které o víkendu nastoupil proti Kotlářce. I bez něj by si ale letos měl tým se svými soupeři poradit a udržet soutěž i pro rok 2020. Také Nuclears Třebíč měli v závěru základní soutěže dobrou formu, vyhráli nad Eagles i Kotlářkou. Olympia Blansko rovněž dokázala potrápit favority, porazit Kotlářku i Tempo, a i pro ni bude určitě prioritou udržet v Blansku Extraligu i pro příští rok. SaBaT Praha jako nováček Extraligy zvládl v její základní části získat pouze 2 výhry, uvidíme, zda mu extraligové zkušenosti proti loňským soupeřům a kolegům z První ligy pomohou. „Sen o tom, že bychom v první sezóně nakoukli do TOP 6 se nám nesplnil, nicméně rozhodně chceme dokázat, že do Extraligy  SaBaT patří. S dalšími třemi týmy jsme - až na první zápas s Technikou - dokázali odehrát vyrovnané zápasy, potřebujeme náš talent jen o něco víc prodat. Pauzu mezi oběma částmi sezóny jsme proto věnovali zejména doléčování zranění, protože ty důležité zápasy jsou právě před námi a nadstavba bude dlouhá. Do sestavy se nám vrací dlouholetý lídr týmu Vítek Křepinský, jenž bude určitě důležitou výztuží pro náš mladý bullpen,” řekl před zahájením další části soutěže trenér týmu Matěj Šišolák.

Základní část První ligy vyhrál Blesk Jablonec, jenž podlehl pouze Pelikánům a Klasiku. Jeho cílem před startem soutěže bylo celkové prvenství, a zatím roli favorita potvrzuje. Prvoligový titul pak obhajuje Klasik Frýdek-Místek, jehož pálkaři odpálili v ZČ nejvíce hitů – 157. Sokol Hluboká odehrál v ZČ nejméně zápasů (poslední utkání byla STK ČBA zrušena), navíc musel z důvodu rekonstrukce hrát všechna střetnutí na hřištích soupeřů. Poprvé se tak představí svým divákům na domácím hřišti právě v Nadstavbě. Bučovice se vrátili do ligy v roce 2017 a letos poprvé se jim podařilo postoupit do zápasů o Extraligu. Jsou určitě nejpříjemnějším překvapením letošního ročníku druhé nejvyšší soutěže.
Vůbec se nedařilo loňským extraligistům z Olomouce. Skokani vyhráli pouze dvě utkání, stejně tak jako Wolfs Domažlice, o něco lépe se dařilo Hrochu z Brna. Oba týmy ale ještě čeká vzájemný double.

Prvním zápasem Nadstavby bude v pátek 24.7. večerní duel mezi Blanskem a Nuclears, dalšími dvojicemi jsou Hluboká vs. Jablonec a SaBaT vs. Technika. Úvodní kolo je tedy soubojem týmů, které proti sobě již letos hrály. Olympia se rozešla s Nuclears 1-1, rovněž tak SaBaT s Technikou, Blesk nad Sokoly z Hluboké jednou vyhrál. Nadstavba by měla být dohrána 13. září. První čtyři týmy budou hrát v roce 2021 Extraligu, ti na 5.-8. místě První ligu. O tom, kdo letos vyhraje tuto soutěž bude následně rozhodovat play-off.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací