Repre U23 se postaví týmu Hvězd


Původně měli v tomto termínu absolvovat v rámci All Star Game poslední tréninkovou a herní přípravu před odletem do Mexika na Mistrovství světa. Celosvětové problémy s C-19, ale měly vliv i na jejich program. Reprezentační tým U23 tak místo toho, aby předvedl svou formu na vybojovaném MS, začíná přípravu na sezónu 2021, ve které by se mělo odložené MS konat. Dobrou zprávou je, že WBSC rozhodla o možnosti startu hráčů ročníku 1997 i na šampionátu v roce 2021, a tak hráči jako Martin Červinka, Filip Smola, Ondřej Satoria a Martin Kalábek, nebudou na turnaji chybět. 

Reprezentace se schází letos potřetí. Poprvé to bylo v únoru na soustředění v Nymburce, tedy ještě v době, kdy vše směřovalo k podzimnímu MS. Nyní ji čekají o víkendu na Hluboké dva tréninky a poté velká výzva, tým HVĚZD EXTRALIGY, který si zvolili baseballoví fanoušci - nominace zde.

„V pátek budeme sehrávat obranné situace, včetně polařských drilů pro nadhazovače, v sobotu si dáme batting practice (BP) a pak hurá vyhrát Homerun derby i samotný zápas,“ plánuje hlavní trenér Vladimír Chlup. Ten má v realizačním týmu oproti roku 2019 jednu změnu. Iva Kučeru vystřídal Jakub Hajtmar, vnitřní polař Draků Brno a zkušený reprezentant.

Na akci mu budou chybět Daniel Padyšák a Martin Zelenka, kteří odcestovali na školy do USA. V nominaci naopak najdeme úplné nováčky, teprve osmnáctileté hráče Šimona Drápelu z Draků a Mikuláše Hanuše ze SaBaTu. "Na ASG se pochopitelně nesmírně těším. Je to vlastně moje první akce s národním týmem do 23 let a s některýma klukama budu hrát vůbec poprvé v životě. Vzhledem ke zrušení letošních reprezentačních akcí do 18 let to pro mě bude jedna z mála možností obléct si zase po nějaké době reprezentační dres a já si této příležitosti neskutečně vážím. Bude to určitě skok oproti osmnáctce, ale věřím, že na akci nasbírám spoustu nových zkušeností, které budu moci uplatnit ve své budoucí hráčské kariéře," říká zadák Šimon Drápela, který letos v Dracích dostával v Extralize pravidelně příležitost.

ROSTER - SOUSTŘEDĚNÍ, ASG 28.-29.8.2020

   

Pitchers

 

Bužga Vojtěch

Eagles Praha

Čapka Filip

Draci Brno

Furko Ondřej

Draci Brno

Grundmann Martin

Eagles Praha/Sparks Ml.Buky

Hlouch Lukáš

Nuclears Třebíč

Nebenführ Jan

Draci Brno

Satoria Ondřej

Arrows Ostrava

Večerka Viktor

Draci Brno/Kansas City Royals

   

Catchers

 

Drápela Šimon

Draci Brno

Machačka Zdeněk

Eagles Praha/Blesk Jablonec

   

Infielders

 

Grepl Jakub

Arrows Ostrava

Blažek Šimon

Eagles Praha

Červinka Martin

Draci Brno

Hanuš Mikuláš

SaBaT Praha

Krejčiřík Marek

Nuclears Třebíč

Kubica Jakub

Arrows Ostrava

Smola Filip

Kotlářka Praha

   

Outfielders

 

Chlup Marek

Eagles Praha

Černý Daniel

Arrows Ostrava

Kalábek Martin

Draci Brno

Novotný Radim

Arrows Ostrava

Ondroušek Daniel

Hroši Brno

 "Těším se, že se zase všichni potkáme. Budou tam noví, mladí kluci, se kterými jsem se pořádně ještě nepotkal, takže bude fajn se s nimi seznámit. Už se nemůžu dočkat samotného zápasu, myslím, že to bude super atmosféra. Půjde o čest, budeme chtít porazit své spoluhráče z klubů a ze seniorky. No a nehodláme to těm “starým” dát zadarmo," těší se vnitřní polař Draků i reprezentace Martin Červinka, který v roce 2019 startoval nejen na ME U23, ale také na ME mužů a Kvalifikaci o OH.

Utkání mezi repre U23 a týmem hvězd začíná v sobotu 29.8. v 15:00 hod., sledovat ho budete moci přes iScore a stream na Youtube kanále baseballczech.

 

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací