Vítězem HR derby se stal Matěj Hejma


Vítězem Homerun derby v rámci All Star Game 2020 se stal Matěj Hejma z Eagles Praha. Ve finále porazil svého oddílového kolegu a vítěze z ASG 2018 Marka Chlupa.

Matěj reprezentoval na akci výběr hvězd, Marek reprezentaci U23. Soutěže se zúčastnilo po třech pálkařích z každého týmu, a každý z nich měl k dispozici 3 minuty, během kterých měl za úkol odpálit co nejvíce míčků za homerunový plot. Ten je na Hluboké v nejdelším místě vzdálen 108 metrů. Hráči si mohli během časového limitu vzít jeden oddechový čas.

Celou show začal tým U23 a Drak Martin Červinka, který se trefil za plot dvakrát. Martin Mužík, odchovanec hlubockého baseballu, a první zástupce týmu hvězd už byl daleko úspěšnější, a za povzbuzování hlubocké omladiny odpálil 9 homerunů. O jeden dlouhý odpal lepší byl Filip Smola z Kotlářky, mimo jiné nejlepší pálkař loňského ME U23 v Praze. Rovněž přes desítku se dostal Martin Červenka rovněž z Kotlářky, který svůj start zakončil 12 homeruny. Posledním za repre U23 byl Marek Chlup z Eagles, obhájce vítězství z roku 2018, kdy se ASG konala v Praze v krčském areálu. Marek dokázal překonat o jeden dobrý odpal Martina Červenku a stal se jako nejlepší ze svého týmu prvním finalistou homerun derby. Posledním pálkařem soutěže byl Matěj Hejma, rovněž z Eagles. Ten se díky 14 homerunům stal nejlepším homerunářem týmu hvězd a tím druhým finalistou sobotního klání.
V základním kole hráči odpálili za homerunový plot celkem šedesátkrát, což je opravdu úctyhodný výkon.

Ve finále byl časový limit snížen na 2 minuty, ani to ale pálkařům nezabránilo dostat se přes 10 homerunů. Marek Chlup ve spolupráci se svým otcem Vladimírem zvládli 11 odpalů přes plot. Matěj Hejma pak využil opět služeb Aleše Navrátil jako nadhazovače, a ještě před koncem časového limitu výkon Marka překonal. Stal se tak králem homerunářů na ASG a odnesl si pamětní pálku od firmy Rawlings. „Byla to skvělá show, diváci mohli být nadšení. Bylo to napínavé až do konce. Fyzicky to bylo náročné ušvihat, docházel mi dech a v konci to bylo o tom, jestli to pak ta pálka trefí sama nebo ne,“ komentoval svou výhru Matěj.

Celkem hráči odpálili 83 homerunů, nejdelší odpal předvedl pozdější vítěz Matěj Hejma. Ten poslal míček nejen za plot, ale rovnou do řeky, který je vzdálena více jak 130 metrů.

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací