Jakub Hajtmar obdržel jednu z cen Českého klubu fair play za rok 2019


Jakub Hajtmar, hráč Draků Brno a dlouholetý reprezentant, se jako držitel baseballové Ceny fair play za rok 2019 zúčastnil slavnostního setkání předávání Cen fair play za rok 2019, který pořádal Český klub fair play v sídle Českého olympijského výboru.

Postavil se tak po bok hokejové legendy Vladimíra Martince, který byl oceněn za celoživotní postoj a automobilovému jezdci Martinu Prokopovi, který obdržel hlavní cenu za čin.

Jakub vloni předal svou bronzovou extraligovou medaili hendikepovanému fanouškovi Draků Brno Milanu Meixnerovi. „Byla to spontánní věc. Milan je jeden z našich největších fanoušků. Je upoutaný na vozík a jezdí přes celé Brno, jen aby se podíval na to, jak hrajeme. Vždy s ním prohodím pár slov, a toto byla věc, která mi přišla správná, protože on je úžasný člověk. Díky němu si uvědomím, jak má člověk obrovské štěstí, že může hrát baseball,“ hovořil Jakub o činu, za který byl právě p. Meixnerem nominován, po skončení Baseball Czech Gala pro web milujeme-baseball.

Nyní se mu dostalo ocenění také na půdě ČOV.

Jakube, jaké to bylo stát na půdě ČOV vedle takových kapacit českého sportu a vedle lidí, kteří byli stejně jako ty oceněni?
Byla to pro mě obrovská čest, za kterou vděčím Milanovi, bez jeho dopisu bych se do této společnosti neměl možnost dostat, takže hlavní dík patří jemu.

Překvapilo tě na nich něco?
Nijak jsem překvapen nebyl, vím že ti, kteří jsou úspěšní a něco v životě dokážou, jsou v drtivé většině úplně normální skromní lidé, což mi tato akce jen potvrdila. Ne každý den se vám naskytne možnost, pobavit se se Štěpánkou Hilgertovou, Radkem Jarošem, panem profesorem Janem Pirkem a dalšími…

Jak vnímáš potřebu takových činů nejen ve sportu?
Vážím si všech lidí, kteří jsou v určitých momentech schopni upřednostnit zájmy jiných, před svými vlastními, a to nejen ve sportu, ale především v každodenním živote. Když jsem poslouchal příběhy ostatních oceněných, například sportovců, kteří zachraňovali životy soupeřů, tak v celkovém kontextu předání mé medaile Milanovi, je opravdu jen malým gestem díku někomu, kdo si to zaslouží.

Vloni jsi Milanu Meixnerovi slíbil zlato, od kterého Draky dělí jedna výhra v Czech Series…..
Sliby se mají plnit!

Všichni držitelé Cen Českého klubu fair play za rok 2019 zde
Článek o akci zde
Fotografie z předávání zde

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací