MČR U15 přineslo titul Eagles Praha


Osud nebyl letošnímu mistrovství patnáctiletých od začátku příliš nakloněn. Těsně před turnajem se kvůli koronavirové situaci odhlásil Klasik Frýdek-Místek, a navíc předpověď počasí slibovala všechno možné, jenom ne hezké počasí. Náhradní rozpis připravený narychlo STK tak odplavil první příval vody už po půlhodině úvodních zápasů a nefalšovaný podzim se vším všudy si účastníci „užívali“ až do samotného finále.

Celý turnaj v areálu pražských Eagles rozehrála čtyřčlenná skupina A. Brzy se ukázalo, že mladičký tým Blesku Jablonec, hodně podobný sestavě U13 z minulého týdne, se na velké hřiště přijel spíše učit, takže o dvě postupová místa hrají tři zájemci – Draci, Eagles a Hroši. Hroši nejprve v utkání, které bylo přerušeno na dlouhé 4 hodiny, podlehli vysoko 1:8 Drakům, ale potom si vyšlápli na domácí borce, otočili postupně z 0:1 až na 4:1 a nakonec udrželi těsnou výhru 4:3. Eagles tak stáli před nelehkým úkolem – porazit Draky. Na tento souboj došlo až v neděli, protože sobota komplet propršela. Eagles museli vytáhnou z rukávu svůj první trumf na nadhoz, Šimona Vyklického, Draci kontrovali Jiřím Grossmannem. Výsledkem bylo krásné utkání, ve kterém se 7 směn stihlo za 1 hodinu a 40 minut a Eagles splnili svou misi, když se jim podařilo dotáhnout domů po bodu ve 4. a 6. směně. Tím proklouzli „kolečkem“ do semifinále a odsoudili Hrochy k boji o 5. místo.

Ke „kolečku“ se schylovalo po pátku i ve skupině B, kde nejprve Tempo v dohrávce 4. směny při jednom autu vybojovalo vítězný bod nad Třebíčí (5:4), aby vzápětí podobným způsobem padlo v dohrávce „pětky“ bez autu s Kotlářkou (2:3). V neděli ale Kotlářka nepřipustila žádné problémy, zdolala Nuclears vysoko 16:5 a šla do semifinále z 1. místa ve skupině.

Obě semifinále vzhledem ke zdržení celého programu nakonec zahajovala „svatováclavské“ pondělí. Ani v jednom z nich jsme se ovšem dramatu nedočkali, Draci porazili Tempo rozdílem po 5. směně 11:1. Derby mezi Kotlářkou a Eagles zpočátku vypadalo vyrovnaněji, skóre se přetahovalo (z pohledu Eagles) 1:0, 1:2, 3:2. Jenže pak přišla šestibodová 3. směna Eagles podpořená 4 body v dalším inningu, zatímco Kotlářka dokázala vždy odpovědět jen jednou, takže výsledné skóre se zastavilo na stavu 13:4. Nutno říct, že Kotlářka tentokrát svému soupeři výhru hodně usnadnila, 7 errorů je na semifinále „republiky“ prostě moc.

V zápasech o 5.-7. místo stojí za zmínku, že Blesk se poprvé na turnaji radoval z dosaženého bodu, a to hned 4x (4:7 s Třebíčí). Hroši pak v přímém moravském souboji o 5. místo porazili Třebíč 5:2.

Zápas o bronz se dlouho vyvíjel celkem jasně pro Tempo, po dvou směnách vedlo 4:0. Ale třetí inning byl pro Titány smrtící, sami neskórovali, Kotlářka v dohrávce naplnila mety a přišel „čistící“ trojmeťák Bena Morgana, to vše doplněno dalšími dvěma doběhy. Potom zaúřadovalo opět počasí, po zhruba 25minutové pauze se utkání dohrávalo na dolním hřišti B, které se ukázalo být vůči dešti odolnější. Ani jeden ze soupeřů už po nucené přestávce neskóroval, takže z medailí se radovali po výhře 5:4 borci z Kotlářky.

Do finále, hraného také na hřišti B, zbyl Eagles další trumf v podobě nadhozu Alberta Pražáka, a tato karta se ukázala být trumfovým esem. Albert „sypal“ hodně strajků, takže mu denní limit vydržel celých 6 směn a ještě 2 auty navíc, a povolil na kopci jediný hit, dal 3x BB, ale také 6xSO. To Eagles byli na pálce mnohem úspěšnější, 8 hitů doplněných 3 BB a 3 errory soupeře jim přineslo 3 body a tím i titul. Symbolické bylo, že se druhá polovina finále hrála v dešti…

Individuální ceny získali dva domácí hráči, nejlepším nadhazovačem turnaje byl vyhlášen Šimon Vyklický a MVP se stal Albert Pražák. Jako nejlepší pálkař byl oceněn Ben Morgan z Kotlářky. Zvláštní cenu by si ovšem zasloužili všichni, kteří svým nasazením umožnili turnaj dohrát doslova natruc počasí. Děkuji tedy hráčům, trenérům, pořadatelům, rozhodčím, zapisovatelům i věrným divákům.

Všechny výsledky najdete zde
Fotogalerii od Jana Beneš ve Fotobance zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací