Druhá výhra pro české reprezentanty


Druhý den letošního ročníku Pražského baseballového týdne přinesl dvě vítězství českých týmů. Reprezentace je tak bez porážky na prvním místě průběžné tabulky.

V odpoledním utkání v souboji dvou poražených z prvního hracího dnes, tedy Prague Selection a International Stars, se více dařilo výběru pražských extraligových klubů vedenému Scotty Mulheaernem. Jeho hráči rozhodli o první výhře v turnaji v dohrávce 5. směny, kdy na dva outy získali celkem 8 bodů. V pohodě pak dokráčeli k výhře 11:4. Raritou zápasu byl určitě start tří sourozeneckých dvojic, přičemž dvě dvojice se představili na ose nadhazovač – chytač. Za International Stars totiž startovali bratři Šínové a za Prague Selection bratři Vlachové, a do hry se zapojili rovněž bratři Komorousové.

Večerní duel mezi českou a ruskou reprezentací nezačali čeští hráči dobře. Startující Tomáš Duffek v úvodu utkání trochu hledal zónu, a tak se soupeř ujal vedení 2:0. V průběhu utkání vedl ruský výběr až 5:1, ale Češi se v jeho druhé polovině dokázali přeci jenom prosadit, a nakonec si připsali výhru 10:5 a jsou tak jako jediní v turnaji bez porážky. Na českém nadhozu se prostřídali Tomáš Duffek, Filip Čapka a Lukáš Hlouch. Nejlepším českým pálkařem byl Daniel Vavruša se dvěma dobrými odpaly, ke kterým přidal dvě mety zdarma. „Začátek byl z naší strany vlažný, Duffymu se nedařilo umisťovat nadhozy a oni si sedli na jeho fast. Dlouho jsme tahali za kratší konec, ale pak jim došli nadhazovači. V tu chvíli, kdy jsme „sundali“ z kopce jejich startujícího kubánského nadhazovače (Telles Rodriguez), začali další nadhazovači dávat hodně met zdarma, a to zápas zlomilo,“ hodnotil utkání hráč Kotlářky Praha, který nastoupil, možná trochu překvapivě, na pozici catchera. „Jsem trochu rezavý a dnes obouchaný, ale jinak to bylo v pohodě. Je to věc, kterou jsem dělal celý baseballový život,“ okomentoval s úsměvem tento moment po utkání Vavruša. Ruští nadhazovači rozdali celkem 12 met zdarma, oproti dvěma českým.

V pátek je kromě dvou utkání na programu také tradiční Homerun derby. To startuje od 16:30 hod. Odpoledne pak hrají Prague Selection s Ruskem. Večer čeká českou reprezentaci zatím dvakrát poražení obhájci prvenství International Stars.

Vše bude opět k vidění pomocí streamu na YT kanále baseballczech

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací