HR derby na PBT vyhrál Ryan Johnson


Tradiční součást Pražského baseballového týdne, homerun derby, nechyběla ani v letošním ročníku. Novinkou byl časový limit dvou minut, během kterého měli pálkaři za úkol odpálit co nejvíce baseballových míčků až za homerunový plot. Každý z pálkařů měl samozřejmě svého nadhazovače a měl také nárok na jednu půlminutovou přestávku.

Český národní tým reprezentoval Marek Chlup, hráč Eagles Praha a finalista homerun derby na letošní All Star Game na Hluboké. Prague Selection vybral ze svého středu hráče Kotlářky Praha Matěje Šůchu. International Stars nominovali Ryana Johnsona a ruský reprezentační výběr pak zastupoval Geidys Soler

Jako první se do soutěže pustil Matěj Šůcha, a i přes některé nadějné odpaly nebyl ani jednou úspěšný. Lépe se pak vedlo zástupci ruského národního týmu, který se trefil dvakrát. Znalost domácího hřiště dokázal využít Mistr Evropy U23 z roku 2019 Marek Chlup, jenž byl ještě o jeden odpal úspěšnější. Stejný počet homerunů, tedy tři, pak odpálil poslední účastník derby z International Stars Johnson. Posledně dva jmenovaní postoupili se stejným počtem tři homerunů do finále.

To zahájil český zástupce a zopakoval svůj výkon tří homerunů. Stejný počet pak zapsal také jeho soupeř a o vítězi tak muselo rozhodnout další kolo. V něm už měli hráči k dispozici pouze minutu bez možnosti přestávky. Marek Chlup už nebyl úspěšný: „Nedařilo se mi odpaly dobře zatáhnout, hodně míčů mi vzal vítr,“ komentoval celou stěž Chlup a pokračoval: „Bylo to opět fyzicky náročné, stejně jako na Hluboké, ale pro mě je tento formát určitě lepší, nad ničím nepřemýšlím a pálím.“ Ryanu Johnsonovi tak stačilo odpálit alespoň jeden homerun, což se mu také podařilo. Mohl tak slavit a odnést si pálku od firmy Rawlings určenou pro Homerun derby PBT 2020. „Byla to velká zábava, ještě nikdy jsem tento formát homerun derby neabsolvoval. Bylo to hodně intenzivní a náročné. Nebyl jsem úplně spokojený s prvním finálovým kolem. Potřeboval jsem něco změnit, tak jsem si otočil čepici kšiltem dozadu a vyšlo to,“ usmíval se po derby spokojený vítěz.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací