Reprezentace U15 - vybraní hráči


Reprezentace U15 se připravuje na červencové ME 2021, ale vzhledem k situaci s Covidem-19 jsme museli změnit program zimní přípravy. Druhé kolo výběrů mělo být na programu 28. listopadu v Praze na Eagles, ale již víme, že je to nereálné.

Měli jsme to štěstí, že jsme mohli začátkem října vidět celkem 72 hráčů během dvou dnů za ideálního počasí v areálu Na Hvězdě v Třebíči. V dopoledním tréninku hráči předvedli své polařské a pálkařské dovednosti. Odpoledne mělo herní nádech. Hráči byli rozděleni do 3 týmů, první dva hrály proti sobě a třetí tým se věnoval extra pálkařskému tréninku.
Za víkend jsme v šesti utkáních otestovali 40 nadhazovačů, kteří hodili po jedné směně a byli měřeni, jak v zápase, tak v bullpenu. Dalším z testů byl hod z rozběhu, hod 1kg medicinbalem obouruč přes hlavu a skok do dálky z místa odrazem snožmo. Bude velice zajímavé porovnat data ze začátku října s jarními testy v březnu.
Kategorie U15 je velice dynamická a je neuvěřitelné, jakých výkonů dokáží mladí hráči dosáhnout za půl roku.

Přestože jsou podmínky pro trénování omezené, máme výhodu na rozdíl od jiných sportů a individuálně každý trénovat může. Běh a pohyb v přírodě je povolený a každý si může najít svůj prostor, kde nenarazí na davy a chová se zodpovědně. Udržovat si dobrou kondici a posilovat imunitu, se kterou souvisí i kvalitní životospráva je v kodexu každého sportovce. „Old school“ příprava Rockyho Balboy okořeněná „cool“ parkurem v přírodě může přes zimu oživit důležitou rutinní drilovou přípravu, která je pro nás baseballisty větší překážkou než zeď pro parkuristu.

Bude to pro nás dlouhá doba, ale pokud převálcujeme negativní myšlenky těmi pozitivními, uběhne nám to daleko rychleji. Přemýšlejte nad svým osobním tréninkem, aby byl pestrý a na konci jste měli dobrý pocit. Za půl roku zimní přípravy se dá udělat ohromný kus práce. Až vše pomine budete hrdí sami na sebe, že jste to nevzdali navzdory překážkám.

Vzpomínám na neuvěřitelný příběh české seniorské reprezentace, která v polovině března roku 2016 odletěla na kvalifikaci World Baseball Classic do Mexika. Naši hráči absolvovali zimu v českých podmínkách a na začátku března odletěli bojovat proti profesionálům z Mexika a Nikaragui o jediné postupové místo do finálového turnaje. Čtvrtým týmem ve skupině bylo Německo, které naši rozmetali rozdílem 15-3. Těsná prohra s elitním Mexikem 1-2 a zápas s Nikaragui 6-7 v 11. směně vzbudili v baseballovém světě velký ohlas. V havanském parku Johna Lennona jsem o tom hrdě mluvil s kubánskými disidenty, kteří se zde scházeli a diskutovali o hráčích, kteří emigrovali z Kuby do USA za drsných podmínek přes různé země, protože chtěli hrát nejlepší soutěž na světě. Jen talent nestačí, tito hráči musí kolikrát překonat těžké překážky, aby se dostali až na vrchol.

Držitel ceny MVP Americké ligy Randy Arozarena, který letos odpálil 10 homerunů v Postseason a stanovil nový rekord MLB, by mohl napsat knihu o své cestě z kubánského provinčního týmu Pinar del Rio přes Mexiko do letošní World Series. Pro mě největší pohádkový příběh sezóny 2020. Nemůžu také nezmínit úžasný čtvrtý zápas, a především bláznivou dohrávku poslední směny :).  Skvělé zápasy, úžasné hry a zákroky v obraně, parádní odpaly a neuvěřitelné výkony nadhazovačů MLB z říjnového playoff vám vždy navodí dobrou náladu během dlouhé zimy.

Stejně tak jako vaše výkony z letošní sezóny 2020 by měly být odrazovým můstkem pro nadcházející ročník 2021. Tvrdě pracovat na slabých a zdokonalovat silné stránky. Atletická připravenost je jedna z velkých slabin této kategorie. Jak na MČR U15, tak na výběrech byly vidět značné rozdíly v rychlosti, obratnosti, výbušné síle a obecné kondici hráčů. Není lepší čas, kdy pracovat na této stránce, než teď. Manuální práce, jako štípání dříví, kopání a vyhazovaní hlíny na chalupě je také skvělým zpestřením tréninku. Nakonec můžete do osobního tréninku zapojit i celou rodinu.

Nyní nemáme jinou možnost, než je online trénink. S vybranými hráči se budeme potkávat přes kameru během zimy a budeme se věnovat hlavně kondiční stránce. Hráči budou dostávat tréninkové rady, abychom moohli kontrolovali jejich program a rozvoj. Důležitou součástí bude tréninkový deník, který budeme kontrolovat na konci každého měsíce. Smyslem všeho je skloubení individuálního, klubového a reprezentačního programu.

Vybraní hráči:

Reprezentace U15 
     
1 Altrichter Adam Olympia Blansko
2 Bilíček Jan Třebíč Nuclears
3 Cajz Michal Sokol Hluboká
4 Cyprián Adam Sabat Praha
5 Čevela Jakub Třebíč Nuclears
6 Derganz Lukáš Eagles Praha
7 El Ghannam Kristýna Hroši Brno
8 Fejt Jan Sabat Praha
9 Fiala Ondřej Draci Brno
10 Fiala Patrik Hroši Brno
11 Fiala Štěpán Hroši Brno
12 Guttler Tobiáš Kotlářka Praha
13 Harig Marián Frýdek - Místek
14 Hasal Matyáš Sabat Praha
15 Hedl Filip Olympia Blansko
16 Jozek Pavel Třebíč Nuclears
17 Kalandra Lukáš Hroši Brno
18 Kozel Jan Frýdek - Místek
19 Krejčí Jonáš Draci Brno
20 Křeček David Kotlářka Praha
21 Kubíček Filip Eagles Praha
22 Kučera Filip Miners Kladno
23 Lacina Adam Arrows Ostrava
24 Landa Matyáš Tempo Praha
25 Lukeš Max Kotlářka Praha
26 Malý Michal Draci Brno
27 Martínek Kryštof Hroši Brno
28 Martinčák Jonáš Arrows Ostrava
29 Miklík Jakub Draci Brno
30 Moravec Jaroslav Draci Brno
31 Mück Adrián Klasik FM
32 Navrátil Ondřej Hroši Brno
33 Nedvěd Filip Baseball Plzeň
34 Novák Jan Blesk Jablonec
35 Novotný Matyáš Frýdek - Místek
36 O'Rourke Benjamin Tempo Praha
37 Prejda Max Kotlářka Praha
38 Růžička Benedikt Třebíč Nuclears
39 Skokan Patrik Technika Brno
40 Soldán Mikuláš Hroši Brno
41 Staněk Vít Technika Brno
42 Šenk Filip Technika Brno
43 Šnajder Roman Hroši Brno
44 Špaček Adrien Pasos Pardubice
45 Takeda Matias Draci Brno
46 Ventruba Vojtěch Draci Brno
47 Ukropec Jan Hroši Brno
48 Zhao Aleš Tempo Praha

Pevně věříme, že vše dobře dopadne, a brzy budeme mít možnost se vidět osobně. Rádi bychom v březnu po konzultaci s klubovými trenéry rozšířili výběry navíc o dvacet hráčů . Námi dodatečně vybraný hráč s pozitivním feedbackem od klubového trenéra má znovu šanci ukázat své dovednosti a výkonnost.

Nevybraným hráčům rádi poskytneme rady ohledně zimní přípravy, stačí mne kontaktovat na soukromém emailu, filistyn@centrum.cz. Pracujte na sobě a nikdy nic nevzdávejte!

Realizačnímu týmu, klubu Nuclears a všem trenérům, kteří pomáhali při výběrech, mockrát děkujeme a doufáme, že se setkáme opět na jaře. Velké poděkování patří samozřejmě také klubovým trenérům a rodičům.

Buďte silní a vytrvalí, společně to zvládneme!

Za realizační tým U15
Filip Procházka

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací