Češi na druhou výhru v sérii nedosáhli


Poslední utkání série se Španělskem skončilo nejtěsnějším výsledkem. Češi po výborné první směně kráčeli k výhře, o kterou nakonec po tříbodovém homerunu v 6. inningu přišli, a prohráli 3:4.

Zápas startoval na kopci Boris Bokaj, na catcheru se opět představil mladý Šimon Drápela. Úvodní směna přinesla na dlouho dobu jediné body zápasu. Jako se radovali Španělé po homerunu Morena. Čeští pálkaři ale dokázali rychle třemi doběhy odpovědět. A mohlo jich být i více, ale španělská obrana zvládla zahrát tři auty na domácí metě. V dalším průběhu utkání nadhazovači protihráče k ničemu nepouštěli. Češi poprvé vystřídali po 4. směně, kdy místo Bokaje nastoupil Lukáš Hlouch. Šestá směna pak rozhodla o konečném skóre. Drobnou nepřesnost nadhozu potrestal Daniel Mondejar tříbodovým homerunem do středního pole. V poslední, sedmé, směně Hloucha vystřídal Matěj Satoria a opět zvládl svou roli bezchybně. Češi v dohrávce zatlačili, obsadili všechny mety, ale kýžený dobrý odpal nepřišel. 

„Tým se dnes semkl dohromady, předváděli jsme dobrý výkon, měli jsme dobré starty na pálce. Bohužel ke konci to úplně nevyšlo, ale jinak to byl super zápas. Je úžasné hrát takhle v listopadu ještě baseball, moc se mi celé soustředění líbilo.“ hodnotil nejen dnešní utkání Filip Smola, spojka pražské Kotlářky.

Čeští reprezentanti tak podlehli Španělsku potřetí ze čtyř utkání, ale hlavní trenér Hynek Čapka hodnotí tuto akci pozitivně: „Sehráli jsme vynikající zápasy, podali jsme dobré výkony, jeden zápas nám trochu utekl, ale nezapomeňme, že jsme více jak měsíc nemohli trénovat. Mladí hráči se dokázali zapojit do týmu, ukázali, že s nimi může v budoucnu český baseball počítat.“

Reprezentace se vrací domů v pátek, extraligová sezóna by měla začít koncem března 2021, zda bude možné absolvovat nějaké delší reprezentační soustředění v zahraničí není v této době jasné. ME 2021, ke kterému směřuje celé úsilí se hraje v září v Itálii.

Fotogalerii k utkání najdete zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací