Spring Training očima Mikea Griffina


Mužská reprezentace absolvovala ve dnech 26.2.-5.3. Spring Training na Tenerife, o jehož hodnocení jsme požádali head coache týmu Mikea Griffina.

"Hráči ukázali, že jsou připravení a silní. Hlavní myšlenkou akce bylo připomínat si každý den to, na co se chystáme - Mistrovství Evropy v Itálii. Bylo skvělé, že jsme mohli zase být skoro všichni hráči a realizační tým pohromadě. Soustředění začalo několika tréninky, ve kterých jsme se zaměřili na základní baseballové dovednosti a týmový přístup."

Čeští reprezentanti absolvovali kromě tréninků také tři utkání s místním týmem Tenerfie Marlins. Zápasy se hrály na sedm směn a s tradičními pravidly Spring trainingu, které byly součástí rovněž podzimního spoustředění. Např. tedy při plných metách, metě zdarma a limitu nadhazovače na počet nadhozů šel tým do vedení 4:0.

První utkání skončilo remízou 9:9, na nadhozu se postupně představili Jan Novák, Ondřej Satoria a Filip Čapka. Druhý duel patřil jasně našim hráčům, kteří vyhráli rozdílem 11:1. Tentokrát se o porci nadhozů podělili Boris Bokaj, Lukáš Hlouch, Jan Nebenführ a Tomáš Hrbek. Třetí zápas vyhráli Češi po 5 směnách 9:1 a na kopci byli Tomáš Duffek, Jiří Vavruša a Lukáš Ercoli.

"V zápasech jsem byl výkony hráčů ohromen. Stáli jsme proti nadhazovačům španělského národního týmu, naši pálkaři na ně měli dobrou taktiku a po celý týden dobré starty na pálce. Naši nadhazovači se skvěle přizpůsobili situaci a určovali tempo hry. Dvěma homeruny exceloval Martin Červinka, který byl lídrem našeho útoku. Jakub Hajtmar a Matěj Hejma přidali po jednom homerunu a několika hitech. Boris Bokaj a Lukáš Hlouch rozdali každý po 6 strike outech a neumožnili soupeři ani jednou bodovat."

Hráči se nyní těší na start Extraligy, další společnou akcí bude Pražský baseballový týden (23.-26.6.), ME se koná 12.-19.9.2021

V

Všechny fotografie z akce najdete ve Fotobance ČBA zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací