Herní soustředění družstva žen


Ženská baseballová reprezentace se představila na mezinárodní scéně v roce 2019, kdy absolvovala premiérové Mistrovství Evropy, na kterém skončila na 3.místě. Letos se měl konat další šampionát, jenž byl však nakonec zrušen. České ženy pod novým trenérským vedením ale nezahálejí.

V sobotu 26.6. tak proběhlo v Praze v areálu „Na Markétě“ první herní soustředění. Účast byla nepříznivě ovlivněna probíhající softballovou sezónou. Mnohé hráčky jsou rekrutovány ze softballových týmů. I tak se nám podařilo dát dohromady společně s týmy U15 Plzně a Kotlářky dvě utkání. Trenérům a hráčům těchto týmů patří velké poděkování za to, že se nebáli nastoupit proti „velkým holkám“ a někteří z nich si i za družstvo žen mohli zahrát.

Náš trenérský tým ve složení: Tomáš Cahlík, Moustafa El Ghannam a Richard Kania, potřebovalo zjistit status quo ženského baseballu a z tohoto důvodu nebyly výsledky zápasů prvotním účelem tohoto setkání.

Od přechozího trenérského týmu (Jake Rabinowitz, Scotty Mulhearn a Jan Beneš) jsme měli určité informace, a ty se ukázaly jako stále platné. Největším problémem bude nadhoz a vzdálenosti mezi metami – ať už jde o hod, či běh. Nejlépe dívky zvládaly hru na pálce, a zvlášť po tréninku v klecích po prvním utkání, se pálka výrazně zlepšila. Ovšem největší dojem na mě udělala týmovost družstva. Chtělo by se napsat, že ženy působily jako jeden muž, ale to by nebylo genderově korektní.

Na dalším soustředění, které je v plánu 14.-15. srpna v Šumperku, již víme na co se zaměříme. Chtěli bychom to následně zkusit použít při utkání proti U15 Šumperka, které by se mělo odehrát vždy na konci každého tréninkového dne.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací