Do bojů o Extraligu postoupila Technika a Bučovice


Nadstavba o Extraligu, tedy boj 6 týmů o dvě postupová místa do Extraligy 2022 je v plném proudu.

Zatím se spolu utkaly pouze extraligové celky a z těchto zápasů vyšli nejlépe třebíčtí Nuclears se šesti výhrami. Udělali tak velký krok pro udržení nejvyšší soutěže. Naposledy o víkendu porazili dvakrát Kotlářku. „Oba zápasy byly skvělým týmovým vítězstvím a všechno šlo tak, jak má,“ shrnul výkon třebíčského týmu Lukáš Pacal, který se objevil na nadhozu v závěru obou utkání.

Kotlářka tak má vyrovnanou bilanci W-L 3-3, ale na paty jí šlape Blesk Jablonec. S ním má pak pražský celek horší vzájemnou bilanci (W-L 1-1 skóre 11:19), a tak bude hodně záležet na dalších zápasech s postupujícími z První ligy. Těmi jsou Technika Brno a Pelikans Bučovice. Technika spadla z Extraligy vloni, a klub se netajil touhou vrátit se hned zpět. Pelikans působí v první lize od roku 2017 a hned při své premiéře v této soutěži obsadili 5. místo, vloni poprvé postoupili do play-off a skončili nakonec čtvrtí.

Bez výhry je pak po této části Olympia Blansko, pro kterou to znamená, že ji v příštím roce v Extralize neuvidíme.

Technika vsadila na rozehrání hráčů v extraligových klubech, a navíc se jí podařilo získat do týmu i cizince. Svému mateřskému týmu hodně pomohl Matěj Menšík, jenž nakoukl i do mužské reprezentace. Bučovičtí těží ze spolupráce s Draky a z dobré formy Yassera Telleze, nejlepšího pálkaře První ligy.

Rozpis dalších zápasů zde

Fotogalerie od Petry Voet a Roberta Vávry zde

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací