Češi U15 slaví finále a postup na MS


Skvělý výkon české kadetské reprezentace v semifinále s Nizozemskem, výhra 10:0, postup do finále a také na MS U15 v roce 2022.

To vše zvládli kluci a Týna ve večerním zápase v Brně. Tým nastoupil na kopci se svou nadhazovačskou jedničkou Janem Kozlem z Klasiku Frýdek-Místek, a Honza předvedl opravdu famózní výkon. Odházel celé utkání, rozdal během 5 směn 9 SO a přidal k tomu také jeden dobrý odpal a dva doběhy.

V první směně se týmy před skvělou návštěvou a hlučnými fanoušky obou stran ještě oťukávaly. Ve druhé už Češi zatlačili, kombinací met zdarma, trefení a odpalů získali 4 doběhy a dobrý bodový polštář do dalšího průběhu utkání. Obrana pracovala skvěle, Nizozemci se na mety dostávali sporadicky. Naopak český útok byl aktivní, plnil mety a i díky nepresnostem soupeřových nadhazovačů získával další body ve svůj prospěch. Ve 3. inningu skórovali Češi třikrát, stejně tak ve čtvrtém. Rozdílová výhra se blížila a český tým ji potvrdil precizní obrannou hrou v 5.hře, kdy ji nerozhodil ani jeden ze dvou povedených odpalů nizozemských hráčů. Po třetím autu na ose Vojta Ventruba Patrik Fiala tak mohla propuknout ta pravá týmová radost a nadšení českých fanoušků.

"Házelo se mi úžasně. Myslím, že to bylo poznat. Měl jsem za sebou skvělé pole, fanoušci povzbuzovali. Soustředil jsem se na nadhoz, ale nizozemci házeli rovné fasty, takže mi to dneska sedlo i na pálce," pochvaloval si Jan Kozel, hrdina celého utkání. 

Jen slova chvály měl pro celý tým také Jakub Sládek, hitting coach reprezentace: "Jsem pyšný na naše kluky, byl to týmový výkon. Chtěl bych vyzvednout Honzu Kozla na kopci. To bylo neuvěřitelné a dalo nám to šanci vyhrát. A jsem rád, že se nám to povedlo."

Česko čeká ve finále Francie. Ta si po vyřazení Německa vyšlápla na další tým, Itálii, kterou porazila ve druhém semifinále 9:7. Francie šla do vedení 9:7 a italský tým už nedokázal tento náskok stáhnout. "Postup Francie je překvapivý, Itálie byla jasný favorit. Ale pro nás to nic neznamená, budeme se připravovat stejně, a jdeme si pro zlato," říká Jan Kozel. "Nesmíme je podcenit. Povedlo se to Německu a kvůli tomu prohráli. Víme, že ten tým je dobrý, porazil silnou Itálii, a musíme se na ně připravit,“ doplňuje Jakub Sládek

Fotografie ze semifinálových duelů najdete v naší Fotobance zde

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací