Homerun derby při ME U15 vyhrál Pabel Manzanero


Vítězem Homerun derby konaného v rámci baseballové exhibice při Mistrovství Evropy v Brně se stal zástupce Draků Brno Pabel Manzanero, jenž dokázal ve dvou kolech dostat baseballový míček do více než stometrové vzdálenosti celkem desetkrát.

O korunu krále homerunářů bojovalo sedm pálkařů: ikona českého baseballu Pavel Budský, Venezuelan v dračích barvách Pabel Manzanero, zástupce Aruby Eugene Helder, reprezentant U23 Marek Chlup, zkušený Michal Zýma a Američan Joseph Enea, všichni v dresu Eagles a třebíčský Ryan Johnson, loňský vítěz a letošní finalista homerun derby na Pražském baseballovém týdnu.

Jako první se do souboje s míčkem a délkou plotu pustil Michal Zýma a nevedl si vůbec špatně, když odpálil tři homeruny. Josephu Eneovi se start tolik nepovedl, a na jeho kontě po konci devadesátivteřinového limitu svítila nula. To Marek Chlup potvrdil své homerunářské kvality a dostal se na pět odpalů za plot. Jeho výkon pak vyrovnal nestárnoucí Pavel Budský. V tu chvíli byli na postup do finále hned tři pálkaři. Změnit to mohli Helder a Johnson, ale ani jeden z nich hranici pěti homerunů nepřekonal. Eugen se dostal na čtyři, Ryan na dva.

Finále, ve kterém měli hráči k překonání homerunové vzdálenosti už jen minutu, tak bylo tříčlenné - Marek Chlup, Pabel Manzanero a Pavel Budský. Marek zahájil finále třemi platnými pokusy, Pabel zopakoval svůj výkon z prvního kola a vše mohl rozhodnout Pavel Budský. Člen Síně slávy českého baseballu bojoval, ale nakonec se dostal pouze na čtyři homeruny a obsadil pomyslnou stříbrnou příčku. Vítězství si po zásluze za 5 + 5 homerunů odnesl Pabel Manzanero, který se zatím v české Extralize trefil za plot pětkrát.

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací