Jasná výhra repre U23 nad Ukrajinou


Češi si dokázali jednoznačně poradit s národním týmem Ukrajiny a připsali si tak druhé vítězství na Mistrovství Evropy.

Český národní tým vstupoval do zápasu jako jednoznačný favorit a již ve druhé směně tuto roli potvrdil. Čeští pálkaři se dokázali prosadit hned na startujícího nadhazovače a probudili své pálky k několika dlouhým odpalům. Do základní sestavy se navíc dostali hned tři mladíci, kteří reprezentovali Českou republiku na letošním Mistrovství Evropy do 18 let. Honza Pospíšil, Milan Prokop a Matěj Vlach rozhodně nezapadli a všichni si připsali alespoň po jednom úspěšném odpalu. Cenné zkušenosti pro talentované mladíky ve výběru Vladimíra Chlupa. Skvělý zápas odházel startující nadhazovač Šimon Blažek, který za čtyři směny povolil pouze jediný hit, a kromě toho nepustil soupeře ani jednou na mety. Připsal si navíc šest strikeoutů, na celé utkání mu stačilo pouze 47 nadhozů. Na tabuli po čtyřech směnách svítilo skóre 15:0 v náš prospěch, a tak byl zápas ukončen rozdílem.

Náš útok odpálil třináct úspěšných odpalů a hlavními tahouny byl Radim Novotný a Daniel Ondroušek, kteří si oba připsali po třech hitech. „Celkově to byl dnes dobrý výkon, konečně po trpkých prohrách jsme to dokázali otočit v náš prospěch a celý zápas byl v naší režii, takže super,“ okomentoval zápas proti Ukrajině Daniel Ondroušek. Dan navíc odpálil daleký homerun, teprve druhý český homerun na turnaji. „Moc jsem se nekoukal upřímně, protože na mě Alešek na jedničce řval ať valim na dva, takže jsem ho upřímně neviděl,“ okomentoval svůj první homerun na turnaji hráč Hrochů Brno.

 

Poslední zápas odehraje naše třiadvacítka v sobotu 28.8. od 14:30 hod. proti národnímu týmu Belgie.

V semifinále byli úspěšnější týmy ze skupiny B, a tak si to o zlato rozdají Německo a Nizozemsko, o bronz pak Itálie s Vekou Británií. Ve skupinách se lépe dařilo Nizozemsku, resp. Itálii.

Český rozhodčí Vladimír Richter bude obě medailová utkání rozhodovat na druhé metě.

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací