Češi U23 porazili Belgii rozdílem a berou konečné 5.místo


Po dvou vítězstvích čekal na Český národní tým poslední zápas na italském mistrovství U23 proti Belgii.

Češi pokračovali ve velmi dobrých výkonech, které začaly už v zápase proti Ukrajině a již od první směny se ujali vedení, které do konce zápasu nepustili. Náš útok byl opět při chuti a díky jedenácti úspěšným odpalům se nám podařilo skórovat celkem dvanáctkrát a ukončit zápas rozdílem po páté směně 12:1. Na pálce se blýskl zejména Marek Chlup, který odpálil tři úspěšné odpaly, stáhl tři body a pro dva doběhl sám. Skvělý výkon od českého zadopolaře. „Po včerejším zápase se nám už totálně probudila ta pálka, takže na pálce jsme od začátku dokázali tlačit. Hned od první směny jsme dokázali dávat body, celý průchod lineupem zaznamenal tvrdý odpaly. To bylo klíčem k tak vysokýmu výsledku a jednoznačný výhře dneska,“ hodnotí poslední utkání na Mistrovství Evropy univerzál Šimon Blažek. Skvělý zápas opět odházel startující nadhazovač Filip Čapka, který za čtyři odházené směny povolil pálkařům Belgie pouze jeden úspěšný odpal. Zápas poté s přehledem zavřel Michal Kovala.

Výběr Vladimíra Chlupa zakončil své působení na Italském mistrovství vítězstvím a konečným pátým místem. Ambice a cíle byly rozhodně před turnajem vyšší, ale po dvou těžkých prohrách se dokázal tým vzchopit a vyhrát třikrát po sobě, což ukázalo opravdovou vnitřní sílu celému týmu a každého hráče v něm. Rozhodně se tedy nedá mluvit o úspěšné misi pro letošní třiadvacítku, ale alespoň se hráči můžou vrátit do České republiky se vztyčenou hlavou a cennou lekcí do jejich nadcházející kariéry.

„S konečným výsledkem nejsme spokojeni, bohužel náš vstup do turnaje nebyl ideální. Nějak nám chyběla energie v těch prvních dvou zápasech a bohužel nám nešla pálka, která tomu rozhodně nepomohla. S Británií to byl strašně těžkej zápas, kterej se nepřeklopil v náš prospěch a tam se to celý zlomilo. Pak už jsme mohli bojovat jen o páté místo. S Francií to ještě nebylo úplně přesvědčivý, ale walk-off grand slam Máry Chlupa nás nakopnul a díky tomu ty poslední dva zápasy na turnaji byly jednoznačně v náš prospěch. Tam jsme ukázali, že opravdu patříme do evropský špičky. Dá se říct, že nám celý mistrovství zkazil druhý zápas,“ hodnotí celý šampionát Šimon Blažek.

Šampionát vyhrálo Nizozemsko po finálové výhře nad Německem 7:3, bronz zůstal domácí Itálii. Holandští hráči tak dokázali plně odčinit špatný výkon z ME 2019 v Praze. Oba finalisté a také český výběr budou reprezentovat evropský baseball na MS U23 v Mexiku (23.9-3.10.). Finálové utkání rozhodoval na 3.metě český rozhodčí Vladimír Richter. Všechny výsledky zde

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací