Nominace na ME mužů v Itálii


Head coach národního týmu Mike Griffin zveřejnil na dnešní tiskové konferenci konečnou nominace na ME v Itálii. Ta byla uzavřena po víkendových přípravných zápase s Rakouskem (9:5) a Německem (3:6), kde dostali svůj prostor všichni hráči ze širší nominace.

PITCHERS    
BOKAJ Boris Arrows Ostrava
ČAPKA Filip Draci Brno
CHROUST Radim Draci Brno
DUFFEK Tomáš Eagles Praha
MERGANS David Draci Brno
MINAŘÍK Marek Tempo Praha
NOVÁK Jan Sokol Hluboká
SATORIA Ondřej Arrows Ostrava
VAVRUŠA Jiří SaBaT Praha
VEČERKA Viktor Draci Brno
CATCHERS    
ČECH Petr Arrows Ostrava
ZELENKA Martin Tempo Praha
INFIELDERS    
ČERVINKA Martin Draci Brno
CHROUST Přemek Draci Brno
HAJTMAR Jakub Draci Brno
MENŠÍK Vojtěch Hroši Brno/Los Angeles Angels
MUŽÍK Martin Sokol Hluboká
SCHNEIDER Martin Draci Brno
ZÝMA Petr Eagles Praha
OUTFIELDERS    
CHLUP Marek Eagles Praha
HAJTMAR Adam Draci Brno
HEJMA Matěj Eagles Praha
MALíK Jakub Arrows Ostrava
MENŠÍK Matěj Technika Brno

V týmu na ME tak najdeme několik úplných nováčků, pro které se bude jednat o premiérový start v mužském národním týmu. "Máme dobrou kombinaci veteránů a mladíků, kteří přináší do týmu dravost a novou energii," pochvaluje si Mike Griffin a pokračuje "Náš cíl nemůže být jiný, než vyhrát."

Jedním z mladíků je chytač Martin Zelenka: „Je to pro mě čest hrát za mužský tým, byl to odmala můj sen. A navíc na turnaji, na kterém si chceme jít pro zlato. Chci pomoci týmu vyhrát každý zápas, ať už na hřišti, v bullpenu nebo na lavičce,“ říká dvacetiletý hráč pražského Tempa, který v minulém týdnu absolvoval ME U23, a ještě ho čeká Mistrovství světa stejné kategorie v Mexiku. 

Mezi již zkušené hráče patří Martin Mužík: „Na turnaj odjíždíme s ambicemi na medaili. Zatím se nám ji nepodařilo získat, byť jsme byli blízko. Tento rok bychom to chtěli prolomit a ukázat, že nejen český mládežnický baseball, ale i muži mají na to získat na evropském šampionátu medaili.“

Tým odlétá do Itálie v úterý a ještě před startem ME (12.9.) absolvuje tréninky a další přípravná utkání. ME se bude hrát poprvé ve 4 skupinách po 4 účastnících. Z každé skupiny postupují první dva týmy do play-off. Česko má ve skupině obhájce titulu z roku 2019 Nizozemsko, dále Švédsko a také Slovensko, které postoupilo z červencové kvalifikace.

Rozpis ME

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací