Muži vstoupili do ME výhrou nad Švédskem


Český baseballová reprezentace vstoupila do Mistrovství Evropy v Itálii výhrou nad Švédskem 6:1 a udělali tak důležitý krok k postupu ze skupiny D do čtvrtfinále, kam jdou první dva týmy z každé ze čtyř skupin.

První body zápasu přinesla třetí směna. Češi se ujali vedení po homerunu Matěje Hejmy, ale švédští hráči dokázali v dohrávce odpovědět a srovnat stav utkání na 1:1. V této fázi zápasu se jim dařilo dobře kontaktovat startujícího Borise Bokaje.„Budu k sobě trochu kritický, byl to ranní zápas a šel jsem do něj s obavami. Pral jsem s tím, nebylo to ono, ale dal jsem týmu sedm směn a šanci zápas vyhrát. To je fajn,“ hodnotil svůj výkon v utkání nadhazovač ostravských Arrow. Ten v dalším průběhu utkání svůj výkon stále vylepšoval a společně s obranou tři směny po sobě nepustil žádného ze švédským pálkařů na metu. 

„První utkání ve velkých turnajích jsou nervóznější, chtěli jsme se od začátku prosadit a odskočit, aby soupeř necítil šanci. Dařilo se nám na pálce, ale nestahovali jsme body, což se nám podařilo ve druhé půlce zápasu zvrátit. Je to pro nás důležitá výhra,“ řekl po utkání Matěj Hejma, jehož homerun tým uklidnil. Matěj podal na pálce výborný výkon a kromě homerunu stáhl ještě další dva body. Čeští hráči postupně posbírali pět doběhů, dva ve 4. a tři v 8. inningu. Zásluhu na tomě měli také Vojtěch Menšík a Marek Chlup, autor tří hitů. "Je to skvělý úvod do turnaje. Na pálce jsme se pár směn trápili, nepadalo nám to tam, ale pak už jsme měli dobré kontakty a vyhráli," shrnul zápas Vojtěch Menšík z Hrochů Brno.

Dohazující Jan Novák již soupeře v koncovce k ničemu nepustil, Švédové se nedostali dál než do pálkařského boxu. Čeští baseballisté se tak mohli radovat a slavit první vítězství v turnaji.

V pondělí od 20:30 hod. se baseballisté utkají s obhájci titulu Nizozemci, v úterý je pak čeká poslední zápas skupiny se Slovenskem. Ze skupiny do čtvrtfinále postupují první dva týmy.

Jak je úvod šampionátu důležitý ukázaly dva výsledky z ostatních skupin - Německo totiž podlehlo jasně  Chorvatsku 2: 9 a Belgie Rakousku těsně 11:12. 

Fotogalerie zde, web WBSCEurope zde

 

Starší články
Weby ČBA na doménách baseball.cz používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací